Erling Haaland

Dortmund’un Milyon Dolarlık Bebeği “Erling Haaland” ve Türk Futbolu

Erling Haaland; Dortmund’un en değerli 2 oyuncusunda biri; güncel piyasa değer yaklaşık 60 milyon Euro.

Forvet pozisyonunda oynuyor; menajerliğini ailesi yapıyor.

Şimdiye kadar Dortmund’la 6 maça çıktı, 11 gol attı. 

Leeds doğumlu Norveçli… 19 yaşında…

Özellikle kulüplerimizin borç batağında çırpındığı bir dönemde örnek alınası bir olay olarak görüyorum bu çocuğun yükselişini.

Erling Haaland

Yıllardır Avrupa’nın unuttuğu sözde “dünya yıldızları” Türkiye’ye gelecek diye harcanan milyonlar ve sonunda hep hüsran.

Üretmeyen, değer yaratmayan her ekonomi gibi futbol ekonomisi de “hazır” peşinde koşmanın sonucu olarak bugün bu sıkıntıları yaşıyor. Haaland gibi binlerce genç yetecek, dünyanın bir yerlerinde, hatta belki de Türkiye’de bir yerlerde beklerken, affedersiniz; bi tarafındaki kıllar kadayıf olmuş adamlarla futbol oynatmaya, borçları kapatmaya falan çalışıyoruz. Yapmayın arkadaşlar, sayın futbol yetkilileri. Zaten sözde “dünya yıldızı” adamlarla kazanamadığınız başarıları bırakın gençler sırtlasın, gerekirse onlar başarısız olsun. 

Dönelim Haaland’a. Şans mı dersiniz, üstün yetenek mi bilmem ama adam atıyor abi, boş geçmiyor. Dün de PSG’yi belki de turdan edecek iki gol attı, PES/Fifa kariyeri gibi herif.

Bu adamlar daha çok olması dileğiyle, Dortmund’da ilk maçında attığı üç gol ile yaptığı hattrick görüntüleri ile sizi baş başa bırakıyorum… 

kooplogger

Yazar: The Necmi

Necmiii Bilicii

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.