En İyi Versiyonunu Yakalamak İçin Neler Mümkün?

mandala sanatçısı aslıhan aksun

Aslıhan Aksun mandala sanatçısı. Hayatının bir çeyreği kırılmalar, kayıplar, bitişler ve başlangıçlarla dolu. Her şey yoluna girdiği zaman gülümseyerek olayları paylaşmak haz verici olabiliyor. Güzel bir sona bağlandığı zaman da artık bir hikayem var fikrine yaklaşıyoruz. Biyografiler, özellikle başarılarla sonuçlanmış biyografiler yaşamın getirebilecekleri ile ilgili fikir verebiliyor.

mandala sanatçısı kadın

Başa dönelim. Aslıhan Aksun kendi hayatının kahramanı. Kurumsal bir firmada çalışırken, terfi almışken ve her şey bulunduğu kulvarda iyi ilerlerken yaptırdığı bir dövme ve bu bağlamda kurduğu gönül bağı hayatının akışını değiştiriyor. Dönüşüm birden olabilecek bir oluşum değildir. Anlamadan kanına girer ağır ve sürekli ilerler. Ekrana yüklenen foto gibi son anda hiç beklemediğin anda beliriverir.

Bulunduğu firmada işini bırakıyor, sosyal şehir hayatını bırakıp kendini mutlu eden ve rahat ifade edebileceği bir yaşama adım atıyor. Yaşamına ortaklık eden gönül yoldaşı mandala ve tattoo sanatçısı. Kendi deyimiyle çöp adam bile çizemezken gördüğü destek ve sevgi ile mandala ile tanışıyor ve kendini yeniden keşfetmeye başlıyor. Sevdiği insanla desteğini, aşkını ve sanatını paylaşıyor. Hikaye aslında burada başlıyor. Belki bir daha hiç yaşayamayacağı güzellikte bir hayat içerisindeyken hayat arkadaşının rahatsızlığını öğreniyor ve tedavisi için onu yurt dışına uğurlamak durumunda kalıyor.

Onun yokluğu, boşluğu hayatını sanatını etkiliyor ve ardından da ölüm haberini alıyor. Sanırım dünyanın durdu sandığın noktası burası olmalı. Gün be gün kötüye giden ruh hali, dünyaya kapanan penceresi içten içe “buradan gitmeli” komutunu veriyor.  Eylül ayında Muğla tarafında bir köyün yüksek bir mevkine, bir taş eve tek başına yerleşiyor. İlk sene zar zor geçiyor. Yılanlar, çıyanlar bunlarla mücadele zafere dönüşüyor sonunda. Şehir hayatı, gri bir bakış açısı ve devam eden dönüşüm. Süreç tamamladığında, zorluklara dayanıp sabırla beklediğinde ve kendinden vazgeçmediğinde ortaya çıkan yeni bir hayat, insan ve hikaye.

Düşünürsek, Aslıhan’ın dönüşümünü başlatan küçücük bir hareket onu kendisi ile yeniden   tanıştırmıştır. Hayatına giren, ona el veren dönüşümünü başlatan güzel insan sanki görevini tamamlayıp sahneden çıkmış gibi. Yani tesadüf diye bir şey yoktur demenin tam zamanı. Net bir yaşam için, yaşadıklarımızı ve hayatımıza dokunan insanları baştan itibaren bilinçle bütünde  takip etmeliyiz. Yaşamımıza neden girmişler, çıkarmamız gereken ders, sonuç nedir keşfetmeliyiz.

Peki şu an neler oluyor. Aslıhan Aksun’u sosyal medyada takip ediyorum. Büyük ihtimal bir gün gidip özel olarak tanışıcağım. Mandala sanatı hayatını, ruhunu kurtaran, yaşamına maddi anlamda destek sağlayan, onu motive eden bir üretime, paylaşıma dönüşmüş. Bir daha sevebildi mi, kalbini birine açabildi mi bilmiyorum ama gönül bağı insanı değiştirebilme gücüne sahip güçlü bir etken. Sanatla birleşince bir insanın yeniden doğma döngüsüne, yaşama sevincine, gelişim ivmesine dönüşüverir. Yaşama seyirci kalmayın. Aşk, sanat ve sevgi ile kalın sağlıcakla.

mandala örneği

Not: Hikaye Aslıhan Aksun’un özel ve güzel izni ile kaleme alınmıştır.

yazar

Yazar: Handan Günaydın

🦋Görsel sanatlar öğretmeni ~öğrenme meraklısı~ kitap sevdalısı~ insan psikolojisine meraklı ve hayran~enerjisine sahip çıkan~kendisiyle barışık~seven sevilen ~ruh duygu davranış huy estetiğin önemseyen. 💕
kedileri olan evli ve bir çocuk sahibi üretmeye ve faydalı olmaya aşık biriyim. 🎱

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.