En İyi Anime Önerileri

Fotoğraf sahibi: Ian Valerio (@iangvalerio on Unsplash)

 

 

 

Selam!
Benim adım Ecem bu benim ilk bloğum ve ilk bloğumda dikkat çeken bir konuya değinmek istedim.Aslında zaten normal hayatımda Anime,K-pop ya da Kitaplara bayılan bir kişiliğe sahibimdir.Aynı zamanda kitap yazmaya da çok ilgim vardir.Neyse asıl konumuza geçelim.

1-)Seraph of the End

Bilinmeyen bir virüs nedeniyle 13 yaşın altındaki çocuklar haricinde tüm insanların öldüğü bir dünyada geçmektedir. Bu çocuklar daha sonra vampirler tarafından tutsak edilirler. Serinin ana karakteri olan Yuichiro Hyakuya ise, intikam için birgün tüm vampirleri öldürmeye yetecek gücü elde etmeyi planlar.Bu sırada arkadaşlar edinir ve bazı kayıplar veriri.Ailesinden Mika bu olayların içinde Yuichiro’yu insanlardan uzaklaştırmaya çalışır.

2-)High-Rise İnvasision


Yuri Honjo isimli lise öğrencisi bir anda kendini bir gökdelenin tepesinde bulur ve o sırada yan binanın tepesinde maskeli bir adam savunmasız bir kızı öldürür. Bunun üzerine Yuri kaçış yolu arar fakat zemine giden tüm yollar kapalıdır ve binalar birbirine asma köprüler ile bağlanmıştır. Yuri Honjo bu dünyada hayatta kalmaya ve bir kaçış yolu bulmaya çalışır.Ancak bu sırada ulaşması gereken bir abisi vardır.

Fotoğraf sahibi: Franco Monsalvo (@Franco Monsalvo on Pexels)

3-)Jujutsu Kaisen


Jujutsu Kaisen’de tüm canlı varlıklar vücutlarında doğuştan var olan lanetli enerji ile doğarlar. Lanetli enerjinin bulunma sebebi insanların bedenlerinde ortaya çıkan olumsuz duygular yüzündendir. Normal insanlar bu türde bir enerji akışını kontrol edemezler dolayısıyla da lanetli enerjiyi yavaş yavaş kayberler. Aynı zamanda lanetli enerjinin kaybı sonrası oluşan Lanetler, birincil hedefi insanlığa zarar getirmek olan ölü bedenlere benzeyenler ruhsal varlıkların varolmasına sebep olur.Normal insanların aksine Jujutsu Büyücüleri bedenlerindeki lanetli enerjini akışını kontrol edebilen bu sayede dışarıya salımını da azaltan ve gerektiğinde kendi istekleri doğrultusunda kullanmasına izen verebilen insanlardır. Yüksek Seviyeli Büyücüler ve Lanetler bu enerjiyi iyileştirebilir ve Lanetli Teknikleri gerçekleştirmek için kullanabilirler. Lanetli Teknik kullanıcıya ve ailesine özgü olma eğilimindedir. Lanetli Tekniğin gelişmiş biçimine Etki Alanı adı verilir. Lanetli enerji saldırılarının çok daha etkili ve güçlü olacağı bu alan Etki alanının içinde bulunan kişiler veyahut dışarıdan Lanetli Enerji gücü ile kırılabilir.

Evetttt! 
İlk bloğumuzun sonuna geldik umarım işinize yaramıştır.Bu animelerden izledikleriniz var mı? ya da izlemeyi düşündükleriniz?
Cevaplarınızı bekliyorumm!
Görüşmek üzere!

Hey.

Sence insanlar ne zaman ölür? 

Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vurulduklarında mı ? 

Hayır.

Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı ? 

Hayır.

Zehirli bir mantardan çorba içtiklerinde mi ?!

Hayır !

İnsanlar; Unutuldukları zaman ölürler.

Ecem Naz
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Social Blade: YouTube Kanalınızın İçin Güçlü Bir SEO Araç Seti
Sonraki
Eğlenme Eyleminin Önündeki Engeller; Hayatın Temposu / Zihindeki Düşünceler

Eğlenme Eyleminin Önündeki Engeller; Hayatın Temposu / Zihindeki Düşünceler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.