En Beğendiğim Diziler #DiziFilm

          Herkese merhaba. Bugün sizlerle #DiziFilm serisine başlayacağız. Bu seride ilk olarak izlediğim diziler arasında en beğendiklerimden başlayacağım. Bu yazı için beş tane dizi belirledim. Bu dizilerden bahsederken belli bir sıralama yapma gereksinimi duymadım. Haydi başlayalım.

BREAKİNG BAD (2008-2013)

         

          Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında lisede kimya öğretmeni olan Walter White, maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için eski öğrencisiyle birlikte uyuşturucu işine girer. Bu diziyi izleyip de kimya dersini sevmeyen kişi yoktur diye düşünüyorum. Herkes Walter White gibi bir kimya öğretmeni olsun ister. Dizi çok yavaş ilerliyorda olsa dizinin konusu, finalinin efsane olmasıyla listeye girdi. Aynı zamanda finalden sonrasını anlatan Breaking Bad: El Camino adlı bir film de vardır.

HOW I MET YOUR MOTHER (2005-2014)

          Dizi ,2030 yılında, Ted Mosby‘nin çocuklarına anneleri (kendi eşi) ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar. Bob Saget’in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted “Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım.” der ve dizi 2005 yılına döner. Ondan sonra Ted ve arkadaşlarının hikayelerini dinlemeye başlarız.  Dizi boyunca gerçekten onlarla birlikte gibi hissettiğimiz, samimi, harika bir diziydi. Dizi bittikten sonra gerçek bir boşluğa düştüm. Dizide tek beğenmediğim nokta evlendiği kadını bu kadar az anlatmış olması ve son sezonu sadece bir olaya vermiş olmalarıdır.

LOST (2004-2010)

          İlk bölümü 22 Eylül 2004’te yayınlanan dizi, bir uçağın kaza sonucu düşmesiyle başlıyor. Geniş ansambl oyuncu kadrosu ve Oahu’daki çekimlerin maliyeti nedeniyle Lost, televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden biridir. Özellikle barındırdığı gizem, harika sezon finalleri ve dikkat çeken konusuyla bu listeye girmeye hak kazandı. Diziye yapılan eleştiriler genelde üçüncü sezondan sonra bozduğuyla ve dizinin finaliyle ilgili yapılıyor.

ŞAHSİYET (2018)

          Şahsiyet, Ay Yapım imzalı, ilk bölümü 17 Mart 2018 tarihinde yayınlanan yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal’ın paylaştığı, gerilim ve suç türündeki Türk yapımı internet dizisidir.

         Konusuna gelirsek, emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu, Beyoğlu’nda yalnız ve mütevazi bir hayat sürmektedir. Eşi de yıllar önce vefat etmiş olan Agah beyin kızı yurt dışında okumaktadır. Agah beyin bu tek düzey ve sakin yaşantısı ise, bir gün kendisine Alzheimer Başlangıcı teşhisi konulması ile altüst olur. Bu gerçek karşısında bir süre bocalasa da Agah bey, kısa bir süre sonra bunun aslında yıllardır planladığı ama bir türlü gerçekleştirmediği cinayeti işlemek için bir fırsat olduğunu düşünür. Nasıl olsa unutacak ve vicdan azabı çekmeyecektir. Diziyle ilgili yorumuma gelirsek, gerek konusuyla gerek oyunculuklarıyla bana göre en iyi türk dizilerinden birisidir.

AVATAR: SON HAVABÜKÜCÜ (2005-2008)

Avatar: Son Havabükücü, ABD kaynaklı Emmy Ödüllü çizgi dizidir. Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementler etrafında dönen “Avatar Aang” ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Kralı’ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı anlatmaktadır. İzlediğim çizgi diziler arasında gerçekten en iyisiydi. Çok sürükleyici ve akıcıydı. Hiç sıkılmadan izledim.(3 günde bitirdim.) Gerçekten izlemenizi öneririm.

          Bugün yaptığımız listenin sonuna geldik. Bahsettiğim tüm dizileri izlemenizi öneririm. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Başka bir yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

aykers
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bi Mesele Var
Sonraki
Dünyanın merkezine doğru: Çekirdeğe yolculuk

Dünyanın merkezine doğru: Çekirdeğe yolculuk

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.