Düzenli Bir İşte Çalışarak Zengin Olmanın İmkânsız Olması

Düzenli Bir İşte Çalışarak Zengin Olmanın İmkânsız Olması

Kimi şans eseri zengin olur, kimi geçinmek için para kazandığı yolda servet kazanır. Kimileri zengin olacağını bile düşünmeden şansı döndüğünde, kimileri doğru yerde doğru yatırımı yaptığı için zengin olabilir. Peki, zengin olmak için asıl mesele çok çalışmak mı, yoksa doğru yerde doğru hamleleri mi uygulamaktır?

Gelin hep birlikte, nasıl zengin olunur onu öğrenelim!

Düzenli Bir İşte Çalışarak Zengin Olmanın İmkânsız Olması

Çalışan Olma, Patron Ol

Günümüzde sabit bir işin varsa ve düzenli bir gelir elde edebiliyorsanız toplumun şanslı bireylerinden birisinizdir. Fakat yine de zengin olma hayalinden pek bir uzaktasınızdır. İçerisinde bulunduğunuz iş her ne ise ve ne kadar düzenli gelir elde ediyor olursanız olun, gerçek zenginlik statüsüne ancak patron olduğunuzda sahip olabilirsiniz.

Risk Almak Zenginliğe Giden Yolun İlk Kuralıdır

Kendi işini kurmak zaten başlı başına bir risktir. Düzenli bir gelirin dışına çıkıp ne olacağını bilmediğiniz bir işe soyunacaksınız. Bu noktada ne yapmak istediğinize ve hayattan beklentilerinize iyice dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu süreçte gerekirse bütün sermayenizi bir iş fikrine yatırabilir ya da yatırım yapabilirsiniz. Bunun için de dünyanın nabzını iyi tutmalı ve karlılık analizlerini doğru gözlemlemelisiniz.

Farklıysan Zengin Olabilirsin

Herkesle aynı işi yapan, yaptığı işi benzer şekilde pazarlayan, rakiplerinden sıyrılan herhangi bir numarası olmayan biri, kendi işine sahip olsa bile zengin olması mümkün değildir. Özellikle ticari yaşamda kesinlikle farklı olmak zorundasınız. Sıfırdan başlayan biriyseniz rakiplerinizden tamamen farklı olmadan bir iş dalında tutunmanız mümkün değildir. Ya ilk siz yapın, eğer ilk siz yapmadıysanız yapacağınız şeyi en farklı siz yapın.

Kazancını Biriktirerek Değerlendiren Zengin Olur

Bir riske atıldınız ve kendi işinizin patronu oldunuz, peki sonra ne olacak? İşte o noktadan sonra para kazanmaya başladığınız an bu merdiven bir de inişi olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Kazancınızı hesaplamalı, ihtiyaçlarınızı tespit etmeli ve kalan paranızı mutlaka biriktirmelisiniz. Hatta bu parayı da değerlendirecek fırsatları kovalamalısınız. Para biriktirmek konusunda azimli olursanız ve doğru yatırımlar yapabilirseniz zengin olmanız yönünde önünüzde bir engel kalmayacaktır.

Düzenli Bir İşte Çalışarak Zengin Olmanın İmkânsız Olması

Zenginlerin Geniş Bir Çevresi Vardır

Sosyal ilişkilerin dünyanın en temelinde oturmaktadır. Profesyonellik çok önemlidir ama insan ilişkileri olmadan tek başına hiçbir başarıya taşımaz. Bunun içinde güven veren bir insan olmalı ve güven veren insanlarla iletişim halinde olmalısınız. Çevre geliştirmek, yeni referanslar elde etmek, yeni sosyal ortamlar tanımak sizi zenginliğe götüren yollardan olacaktır. Özellikle bu yolla hizmet verilen müşteri profillerini daha da üst statülere taşımanızı sağlayabilirsiniz.

İşine Âşık Biri Zengin Olabilir

Sevdiğiniz işi yapmadığınız sürece, yaptığınız işte tutkulu olmadığınız sürece bir işin sizi zenginliğe götürmesi imkânsızdır. İşinize ayırdığınız zamanlar size ölüm gibi geliyorsa, o iş sizi zengin etmez aksine sadece mutsuz eder. Eğer işinizi seviyorsanız o size külfet değil, zevk verecektir. Zevk aldığınız bir iş sizi asla yormaz. Zengin olmak için yorulmadan çalışabilmek, o iş için harcadığınız her türlü eforda keyif almanız gerekmektedir. Sevdiğiniz işi yaparken harcadınız çaba sizi istediğiniz her türlü yola götürecektir.

Zengin Olmak İsteyen Dünyayı Kucaklar

Kurduğunuz iş tamamen yerel pazara hizmet ediyor olabilir, fakat bunu değiştirmek de sizin elinizde. Eğer zengin olmak istiyorsanız küreselleşmeniz gerekmektedir. Vizyonunuzu ülke sınırlarından çıkarmalısınız. Başka coğrafyalardaki müşteri ihtimallerini her zaman değerlendirmelisiniz. Bu konuda gerekli çalışmaları yapmalı ve diğer ülke pazarlarına da hız kesmeden açılmalısınız. Bunun içinde önce kendi yerel pazarınıza yakın ülkelerden başlamalısınız.

Doğru yerde doğru adımları atan herkes, eğer tutkusunu kaybetmeden emin adımlarla ilerlerse istediği her şeyi yapacak güce sahip olacaktır.

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dünya Görmek İstediğimiz Kadarmış…
Sonraki
Hayatınızı Değiştirecek 4 Cümle: Ho’oponopono

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.