DURMA

Varmak istediğin yola çıktığında ki heyecanını hatırla daima. Yanına aldıklarını, almadıklarını, geride bıraktıklarını, bırakmak zorunda kaldıklarını…

Hayatı dolu dolu yaşamak dedikleri şey üzerine düşün. Sadece mutluluklardan ya da güzel anlardan bahsetmiş olabilirler mi? Bence de hayır. Yaşarken gördüğümüz olumlu olumsuz her şey bugüne getirdiyse, bundan sonrası için de hayatın acı tatlı sürprizleri, hazırlıklarını yapmış bekliyordur. 

Hayallerin yolunda ilerliyorsun ve yanına aldıklarının dışında yeni dahil olanların heyecanını, onlara- eşya ya da insan farketmez hatta sadece bir konu başlığı bile olabilir- inanmak isteğini, beraber başarıya koşmak için kalbinin çarptığı o ilk anı düşün. Bir de şu an hissettigin boğazındaki düğümü. 

Her insan bir dünyadır. Herkesin şu hayatta beklentileri, çabalama şekli, hırsları çok farklı. Aynı dili konuşabilmek zor doğrusu. Fakat sen, içinde beslediğin isteklerini, hedeflerini kimsenin doğrusunu kurcalamadan planlamalısın. Fikrin sorulursa destek olmak istersen ol, samimi hissediyorsan paylaş ama kendi çizginden sapmamak ilk ilken olsun.

Önce kendine inan ve en yakınındaki kişilere karşı gardını hiç düşürme. Öyle açıklamalar yaparken bulursun ki kendini, inanmazsın ben bunu neden açıklamak zorunda kaldım diye. 

Rüzgarının hâkimi sen ol. Hayatının rotasını kimseye bırakma, hep söyleyeceğim çok iyisin daha da iyi olacaksın. Şu an büyüyor olmanın sancısı bu, daha da büyüdükçe kendine baktığında, ruhuna baktığında, aynadaki yansımanın gerçeğine baktığında buna değdiğini göreceksin. 

Durma.

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.