Dolandırılmak

Hepinize merhaba arkadaşlar.

Bugün sizlerinde merak ettiği dolandırılma,dolandırıcılığa karşı ne yapmamız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

Mesela sosyal medya da görüyoruz ki spor sayfaları çoğalmakta.Bu durum göründüğü kadar masum değil arkadaşlar.Ben kendi adıma söylemeliyim ki tek kelime ile yalan.Bu sayfalar sizlere yüksek oranlarda maçlar veriyor(olmayan maçlar-şikeli maçlar).Siz değerli okuyucularda (bende tabii olarak)inanıyoruz.Sonra sizlere para yaptırmanızı istiyorlar. Yatırmanız halinde olay bundan sonra kopuyor.Kuponunuz tutuyor.1’e 50 ne demek arkadaşlar.Seviniyoruz elbette.Kazancınızı oynadığınız siteden görebiliyorsunuz.Parayı gerçek banka kartınıza talep ettiğiniz de başlıyor asıl olaylar.Ben yüklü miktarda para kaybetmiştim.Ilk safhada vergi ödemesi diye başlıyorlar.%18’ını keseceğiz diyorlar.Kazancınıza göre değişiyor.Kimi 5.000 yatırıyor,kimi 10.000 tl.Peşinden başlıyorlar depozito ödemesi,aylık ödeme,canlı destek ödemesi,dosya masrafı ödemesi,havuz ödemesi,sigorta ödemesi vs.vs.Bu şekilde devam ediyor.Bir bakıyorsun kazancın 30.000 tl yatırdığın para 40.000 tl.Bu şekilde güzelce bi dolandırılmış oluyoruz.

Bu konuda ne yapmamız gerektiğini anlatmaya çalışayım.

1.si kimse kimseye bedava para kazandırmaz.Kazancınızı helalinden kazanmaya bakmalısınız.

2.si dolandırılmamak için bu sayfalardan mesaj dahi alsanız cevap vermeyin,geri dönüş yapmayın.

3.sü ve en önemlisi eğer bu şeyleri yaptıysanız hemen suç duyurusunda bulununuz.Merak etmeyiniz ki CEZA almıyorsunuz.Sadece kabahat cezası olabilir. O da yasadışı bahis oynama suçundan olur.Ama oynatan 5 ile 10 yıl arası hapis cezası alıyor.

Sizlere anlatmak istediğim bu kadar arkadaşlar.EĞER BUNA BULAŞTI ISENIZ EN ERDEMLI DAVRANIS EN ÇABUK SEKILDE BIRAKMANIZDIR.

Abdulmuttalip AHTİKK
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Muhteşem Film Gecesi İçin Buraya!
Sonraki
Anı Yaşamak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.