Din ve Devlet Karmaşası

Din ve Devlet işleri birbirinden ayrıldı, adına Laiklik dedik.Ama gel gelelim Laik olamadı bizim memleket,adını taşıyamadı..

Devlet yasalarla uğraşırken,neden siyasete Kuran-ı katar olduk yada Hacı-Hoca kılıklı insan görünümlü zihniyeti bozukların suçlarını örtbas ettik,niye cezalandırmadık?

Giymiş şalvarı, takmış cübbesini ben bilmem ne tarikatındayım, Allah yolundayım diye yalan dolan sözlerle Dinide kirletiyor,memleketimi de bozuyor 12 yaşındaki kız çocuğuna göz koyarak..Ulan zihniyeti bozuk utanmaz,sen edep hayadan yoksun da, Allah’ın evini nasıl kirletebiliyorsun böyle iğrenç,arsız hareketinle. Yada utanmadın mı bu memleketteki insanlardan ekmek yerken onların evlatlarının bedenlerine yanlış düşünceler beslemekle.

Din önce merhametle başlar,vicdanla beslenir,inançla var olur.Sen dindar kimlikte olsan sana hikmet diye verilmiş aklı bozmaz,günden güne inanç yolunda merhametinle vicdanını beslersin.Öncelikle iyi kul olmayı öğrenirsin.Yaratılanı severim Yaradan’dan ötürü sözünü kalbine ezberletir,çocuğun yaşındaki evlatlara, kız-erkek demeden onlarla çocuk olur,başını okşar dinden soğutmaz,dini sevdirirsin.’Tüm müminler kardeştir’ der inancımızın bilgi belleğinde.Kardeşsek gönül kapımızı açtığımız kul dışında neden diğer mümin kardeşlerimiz, mahremiyetimize dokunmak istediler?

Sadece kadına mı tabi ki hayır.Kardeşsek neden Azrail olup sizler birbirinizin canına kastettiniz?Sonra hiçbir şey olmamış gibi kanun önünde kravat taktın,pişmanım dediğin an cezan hafifledi.Neden yasalar kanun hükmüne gitmeyip merhameti olmayan bir pisliğin pişmanlığıyla ilgilenir oldu?Hani Laiklik!Vicdan Dine mensupken,Yasa Kanuna mensup olamadı.Kanun adamları,Vicdanı olmayan kendini bilmezin birinde vicdanı varmış gibi gösterilmesiyle ilgilenir oldu.Sadece o mu kendinden güçsüz hiçbir canlıya zarar vermeyeceksin denilir.Arşa çıkmış bizimkiler,kendinden güçsüz dilsiz kullara tecavüz eder oldu.Köpeğe-hayvana,felçli kardeşimize tecavüz… Hey TÜRKİYEM hey daha sayayım mı?Taşına,toprağına kurban olayım da,çok bozuldu senin insanlar.

Sonra dersiniz Laiklik yobazlık işi.Hayır efendim sen kendini bilmez diğer arsızlar gibiysen,İbadetinle temizlemeye çalıştığın kanı bozuk ruhuna Laiklik şart.Ama Laiklikte doğru şekilde ilerleyecekse tabi.Vicdanı,yasalara malzeme etmeyin.

Din kişinin özündeki vicdanına bağlı,cezalar yapılan yanlışların bedelidir.

Bedelsiz vicdan,her insana eziyet olur.Önce insan olmak gerekir.Tarikatlar değil inancı benimseten, vicdanla inanca yürümek gerekir.Yasalar ise yapılan hata karşısında bazen durdurucu bazen yok edici olmalıdır.

Dinle,devlet işlerinin birbirinden ayrılıp Laik bir TÜRKİYE olması dileğimle…

maviviya
Yazdıklarımdan beni tanıyabilir,dilerseniz anlaşabilirizde..
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
FLX Coin Hakkında Herşey

FLX Coin Hakkında Herşey

Sonraki
Ne Diyorsunuz?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.