Çocukken Her Şey Ne Kadar da Güzeldi…

Çocukken Her Şey Ne Kadar da Güzeldi..

Çocukken Her Şey Ne Kadar da Güzeldi..

Eskiden herşey ne kadar da güzeldi. Çok uzun veya sıradışı hikayelerim var tabiki…

O yıllarıma geçirdiğim ve bir çok insanın yaşamak isteyebileceği doğal köy hayatında büyüdüm.Dünyanın büyük değişim yaşadığı, farklı kültürlerin birbirine dokunmaya başladığı ancak yine de günümüzdeki kadar sevimsiz olmadığı dönemdi. 

Ben tek çocuk olarak büyüdüm. Her zaman annem ve babam yanımda olurdu hatırlıyorumda ilk 1.sınıf a başladığımda annem öğle yemeğine eve gelme uzak demişti ama komşumuzun oğlu ile ben koşa koşa eve gelmiştik.Ne zamanlardı şimdi hatırladığımda gülüyorum.Annem ben 3.sınıfa geçince işe başlamıştı bazen o anlar zorlanıyordum annemin evde olmasını istiyordum Ama yapılabilecek birşey yoktu.Sokaklarda şen şakrak çocuk sesleri olurdu hep beraber seksek,beştaş,yakartop oynardık.

Doğum günümdeydi galiba bisikleti çok istemiştim ama babam almamıştı Bir gün araba ile geldiğinde bagaj da hediye olduğunu söylemişti bende canlıdır diye tavşan olduğunu düşünmüştüm ama bisiklet çıkınca çok sevinmiştim. bisiklet ile tanışmam bu şekilde olmuştu… Çocukluğumuzda herşey masum herşey çok güzeldi her yaşın ayrı bir güzellikleri vardı. O anlar her zaman kıymeti bilinmesi gerek.

Aslında herşey klasiktir çocukken büyümek büyükken de çocuk olmak istiyoruz.

Hayata dair
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mümkün Olmayanların Kıyısında
Mümkün Olmayanların Kıyısında

Mümkün Olmayanların Kıyısında

Sonraki
Batan Gemideki Fareler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.