Çocuk ve Sanat Üzerine | kooplog.com

Çocuk ve Sanat Üzerine


Ödüllü Kısa Film ''Alike''

Henüz çocukken empoze edilmeye başlanan 'gerekler'  ilerde sık sık şikayet ettiğimiz hayatlar getirdiğinde hep 'bekli bir gün..' dediğimiz hayallerimiz liman oluyor. Peki ya o limanda bir ömür yaşamak, yaşatmak için ne yapıyoruz ? 

Ödüllü kısa film 'Alike'  konuya tartışılası bir yan bırakmadan,  kendi önümüze koyduğumuz çocuklarımız için bile bazen nasıl davranabildiğimizi/davranmaya itildiğimizi çok güzel yansıtmış .Biraz zaman ayırıp izleyen herkesin üzüntüyle hak verip hayatlarına devam edecekleri bu kısa film uzun uzun düşündürmeli..

Bir çocuğu yetiştirmek geleceğe de yön vermek. Üstelik 'yetişmek' bitmek bilmeyen bir süreç..
Bu mühim konuyu hepimiz biliyor, bir kısmımız farkında; üstelik ağzı da pek güzel laf yapıyor ki savunur konuşmaları her yerde.. Fakat kaçımız bir şeyler yapıyor? Sanırım en güzel cevap sanatın hayatlarımızdaki önceliğinde..


Bu bilinçle fayda sağlamaya çalışan, biz farklıyız mottosu ile yola çıkmış ve farkını her geçen gün ortaya koymaya devam eden   FAMİ Musiki Sanat Derneği yeni sanat yılında bu mühim konu için ben de bir şeyler yapıyorum diyenlerden..

Sanatın bu dünyanın mucizesi olduğunu can-ı gönülden hissettirmeyi başarmış çalışmalarını 2017-2018 sanat yılında hayata geçirecekleri #çocukkorosu ile de tüm çocuklara da hissettirmek niyetinde..


Fazlası ve detaylı bilgi için; www.famimusikisanat.org


''Alike'' Filmini Bağlantıya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın!

Fikrinizi alalım?

Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Çok Eğlenceli Çok Eğlenceli
0
Çok Eğlenceli
Çok Faydalı Çok Faydalı
0
Çok Faydalı
Çok İyi! Çok İyi!
0
Çok İyi!
Ehh İşte.. Ehh İşte..
0
Ehh İşte..
Zaman Kaybı Zaman Kaybı
0
Zaman Kaybı

Oturum aç

Hesabınız mı yok?
Hesap oluştur

Şifreni sıfırla

Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç

Hesap oluştur

Captcha!
Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç
İçerik türünü seçin
Anket
Yazı