Joom Online Alışveriş Sitesi: Çin’in En İyisi Haline Gelen

Joom Online Alışveriş

Joom Nedir, Rakiplerinden Farkları Nelerdir?

Son günlerde online alışveriş yapanların favorisi haline gelen Joom Alışveriş Sitesi; yeni bir online alışveriş sitesi. Sloganı ise “Çin’in En İyisi“. Sloganını “Çin’in En İyisi“ olarak belirlemesinin nedeni ise; fiyatlarının rakipleri Wish.com ya da Ali Express kadar uygun fiyatlı olması ve de müşterilerine benzer kalitede ürünler sunması. Peki, bu siteyi rakiplerinden farklı kılan ne?’ dediğinizi duyar gibiyim. Düzenli bir web site ara yüzünün olması ve de hizmetlerinin birçok dile düzgün bir şekilde tercüme ediliyor olması Joom Alışveriş Sitesini farklı kılıyor.

Joom’un Kullanıcılara Sunduğu Avantajlar

Joom Alışveriş Sitesi müşterilerine kredi kartı ve Paypal üzerinden de ödeme seçeneği de sunuyor. Bunun yanı sıra mobil uygulama üzerinden alışveriş yapan müşterilerine de ürün teslimat sürecinde kolaylıklar sağlıyor. Aplikasyon üzerinden ürün satın alan alışveriş tutkunları kargo ücreti ödemek zorunda kalmıyor ve 75 gün içerisinde siparişler teslim ediliyor. Satın alma tarihinden sonra 75 gün içerisinde de ürünler müşterilerine ulaşmadı ise site sipariş ücretini aynen iade ediyor.

Kargo Şirketi Tercihleri

Peki, Joom Alışveriş Sitesi satıcılar için ne gibi kolaylıklar sağlıyor? Müşteriler siparişlerini aynı gün verse dahi üreticiler siparişleri ayrı ayrı gönderebiliyor. Haliyle ürünler müşterilere farklı tarihlerde ulaşabiliyor. Üreticilere sağladığı diğer bir avantaj ise; ürünleri göndermeden önce operatör kurye firmasını seçebilme imkânı olması. Ürünler gönderildi ise; sipariş sayfası üzerinde takip numarası paylaşıyor. Site üzerinde çoğu satıcının tercih ettiği operatör firmalardan birkaçı ise Çin’in DHL i diyebileceğimiz China Post, Yanwen Express, Yun Express, SF Express. Elbette rakiplerinden daha ekonomik fiyatlar sunan bu sitenin satış sonrası destek nasıl olduğunu soracaksınız ☺.

Joom Online Alışveriş

Joom’da Teslimat ve İade Şartları & Sipariş Takibi

Joom Alışveriş Sitesi ürün tanımına göre satın alma tarihinden sonra müşterilerine 75 gün içinde teslimat garantisini veriyor. Ancak 75 gün içinde de siparişiniz size ulaşmadı ise ya da ürün tanımı ile eşleşmediğini düşünüyorsanız müşteri hizmetlerine ulaşmanız yeterli olacaktır. Joom Alışveriş Sitesi Müşteri hizmetlerine ulaşmak ise alışveriş yapmak kadar kolay. Sağ üst bölümde yer alan icona klik yaparak desteğe sorununuzu anlatabilir ya da yardım ricasında bulunabiliyorsunuz. Bir başka yolu ise My Orders Siparişlerim bölümüne gelerek “Order Questions” Sipariş sorularına tıklamanızdır. Eğer bu bölümde de yer alan sıklıkla sorulan sorular bölümünde de aradığınızı bulamazsanız; sağ üst köşede yer alan ikona klik yaparak destek alabilirsiniz.

Site üzerinden beğendiğiniz ürünü satın aldınız ancak 75 gün geçmesine rağmen ürününüz size ulaşmadı böyle bir durumda site ödemiş olduğunuz ücreti sizlere tam iade ediyor ya da Joom Alışveriş Sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürünün kalitesi tanımda gördüğünüz gibi değilse sipariş ücretiniz size aynen iade ediliyor. Joom Alışveriş Sitesinin sağlamış olduğu başka bir avantaj ise ürünü teslim aldın ancak teslim aldıktan sonra 14 gün içinde fikriniz değiştiyse de ürünleri satıcıya iade olarak gönderebilmenizdir.

Ürünleri satıcıya iade etmek için ise teknik destek ekibine adres ricasında bulunmak yeterli. Aksi takdirde Joom Alışveriş Sitesi iade ricanızı reddedebilir. Joom Alışveriş Sitesi destek ekibinin dikkat ettiği nokta ise ürünlerin alıcıya ulaşıp ulaşmadığıdır. Sizlere ulaştıktan sonra 14 gün içinde fikriniz değişirse üreticinin adresini talep etmeniz iade için yeterli olacaktır. Ancak Joom Alışveriş Sitesinin bir dezavantajı ise; ürünler size ulaştıktan sonra iade etmek istemeniz halinde kargo ücretinin sizlere ait olmasıdır.

Kullanıcı Yorumları & Değerlendirmeler

Peki, satıcılara bu kadar avantaj sunan Joom Alışveriş Sitesi hakkında alışverişkolikler ne düşünüyor? Kullanıcıların site hakkında yapmış olduğu yorumlar bir hayli olumlu. Joom Alışveriş Sitesi hakkında çoğu kullanıcı hızlı teslimat yapılmasından ve de ürünlerin sitede yapılan tanımdaki gibi olmasından ve satış sonrası teknik destekten çok memnun.

Diğer memnun oldukları bir nokta ise; Joom Alışveriş Sitesi üzerinde tıpkı Ebay sitesinde olduğu gibi daha önce ürünü satın almış kullanicilarinin yorumlarının okunabilir olmasıdır.  Peki, Türkiye’deki alışverişkolikler ne düşünüyor? Türkiye’deki kullanıcılar ise tıpkı yurt dışındaki kullanıcılar gibi Aliexpress’e nazaran benzer kalitede ürünleri daha uygun fiyata satın almaktan ve de hızlı bir şekilde ürünlerin gönderilmesinden çok memnunlar. Çok düşük fiyatlara moda , teknoloji gibi aradığınız tarzda ürünler bulabilirsiniz.

Sitenin en tatlı özelliği ise kargonun ücretsiz olması. Joom alışveriş sitesine ürünlerinizi alışveriş sepetinize eklediğinizde ekstra kargo maliyeti eklemeyerek sizi mutlu ediyor. Diğer güzel bir özelliği ise geniş seçenekler sunması birçok ürünü çok uygun fiyatlarda kullanıcılara sunuluyor olması. Diğer bir artısı ise 7/24 satış sonrası müşteri desteği sağlıyor olması ve indirimli ürünleri Joom alışveriş sitesi bünyesinde bulundurulması. Özetle, çok yeni ve tutkulu bir site.

Joom alışveriş sitesi ekonomik fiyatlara her çeşit ürünü sizler ile buluşturuyor. Ayrıca Joom alışveriş sitesi sonrasında yapmış olduğunuz her alışveriş için diğer aplikasyonlardaki gibi vergi de ödemek zorunda olmamanız. Joom alışveriş sitesi tüketicilere giyim , mutfak gereçleri , elektronik ürünler , kozmetik gibi birçok ürünün ekonomik fiyatlarda sunuyor.

Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

yazar

Yazar: İrem Surel

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın
  1. Joom’u 4-5 aydır kullanıyorum Avusturya da yasadığım için teslimat buraya oluyor ve çokta memnunum. Tiryakisi oldum diyebilirim çoğu ürünüm 1 bucuk haftada elime ulasti tabiki bu zamanlama değişebiliyor,1 ay da da gelebilir. Bazen %10 kupon veriyorlar ve baska birisiyle siparis verdiginiz zaman ürün baya uyguna geliyor.Ben cok memnunum sipariş vermeye devam,tavsiye ediyorum 😊👌👌

  2. joom ,sahtekar bir msite. 5 adet parasını ödediğim ürünü ,bir yıldır yolladı.iletişimde denilen ürün elinize geçmedi ise 45 ile 60 gün liçinde itiraz etmediğim için para iadesi yapılmıyor,ürünü yollayın günü geçti denildi.böyle namüssuz serefsiz bir site daha görmedim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.