Çığ Olmadan ''Hayır'' De!

Bugün gündeminin hızına asla yetişilemeyen ülkemizin bir başka salak saçması haberiyle mükemmel motive olduk.Neye motive olduk?Gittikçe azıtan kararlara bakılırsa şeriatı getirmeye çalışanlara karşı vahşileşen fikirlerimizi düşünmeye motive olduk.Düşünmeye devam öyleyse.Bizi dertten derde sokmaya çalışanlara karşı oluşan intikam planlarına devam.

Bugün avukat Feyza Altun’un attığı bir tweeti,bu intikam planlarını çok sık düşündüğüm için fazla kısa buldum ve devamını getirmek istedim.

akp sadece kadına değil;öğrenciye,işçiye,emekçiye,emeğin kendisine,bilime,ilime,tarihi değerlerimize,bütün kültürel mirasımıza,medeniyete,insanın insana saygısına,sevgiye,adalete,eşitliğe ve kendisi gibi olmayan her şeye düşmandır.

Bu listenin sonsuza kadar uzayıp gideceğini hepimiz biliyoruz,gider,gider,şeriatta durur.

Bu gibi olaylar büyüyecek,devam edecek ve düşünmesi imkansız olanları doğuracak ve işte tam o an en imkansızına,en büyüğüne gelindiğinde(örn.İran’daki İslam Devrimi) o an herkes birleşip,kol kola girecek ve kenetlendiğinde bütün bu haklılar,her şey eskisi gibi yapacak ve en iyi şekilde kendimizi koruyacağımızı mı sanıyoruz?Bu kadar salak olmamalıyız.Biz şu an ve bu zaman kadar olanlara göz yumduysak,çekine çekine,susa susa katlandıysak ve bir kahraman beklediysek bundan sonrası için de bence aptalca hayaller kurmamalıyız.Resmen aptallar gibi bir mucize,bir kurtarıcı bekliyoruz.Böyle olmamalı.

Birbirimize destek,kuvvet ve cesaret sağlamalıyız.

Her şey en kötüsüne varmadan “dur” diyebilmeliyiz.Ben bu şekilde düşünüyorum ve kendimi başka insanların hakkına,masumların canına,ve en önemlisi zamanında biz bu günlere gelip rahatça yaşayabilelim diye canlarından vazgeçen mücadeleci atalarıma karşı sorumlu hissediyorum.Kimse kusura bakmasın benim nenelerim ve dedelerim, bugün bir grup tıka basa doyup,ekmek bulamayan insanların haklarını elinden alsınlar diye ölmedi.Görevimizi “hayır”diyerek yerine getirmeliyiz.

Ayrıca bizi nereye kadar sürükleyebileceklerine dair,örnek verdiğim gibi İran-Suriye’nin islam devrimi öncesinin fotoğraflarını paylaşacağım.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.