CHP ve İktidarın Yolu

CHP ve İktidarın Yolu

CHP ve İktidarın Yolu

Yine aynı konu üzerinde duracağım…

Belki bıktınız artık…

Ama, bazen böyle tekrara düşmek gerekiyor.

Esasında, muhalefet tarafında yazanların ve düşünce üretenlerin büyük çoğunluğu, bir bakıma ya monolog yapıyorlar ya da kendi aralarında kendi kendilerine söyleşiyorlar.

Konu…

Evet, yine CHP. Neden muhafazakâr seçmen kitlesi, bir türlü Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelemiyor? Neden mütedeyyin insanlar, CHP’ye şans tanımıyorlar?

Diken* yazarı Sayın Levent Gültekin, geçenlerdeki yazısında bu durma değiniyordu. Uzun süredir Sayın Gültekin’i takip ediyorum, gerçekten de çok olgun ve tutarlı yorum ve analizler yapmakta.

Eğer vaktiniz olursa, Sayın Levent Gültekin’i okuyun derim.

Bundan önceki yazımda da vurguladığım gibi, bazen yapılan anket sonuçlarına bakıyorum… Bu sonuçlarda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkemizde görece olumsuz durumlara rağmen, anlamlı bir sıçrama yapamadığını müşahede ediyorum.

Neden? Gerçekten de artık CHP’yi dinden uzak bir parti veya dinle arasında mesafe olan bir parti olarak değerlendirmeyelim. Sayın Levent Gültekin’in de belirttiği gibi, mesele dindarlık meselesi değil.

Olmamalı.

Anketlerde çıkan sonuçlara göre, toplumun CHP’nin ülkeyi yönetebileceğine olan inancı düşükmüş. Aslında sorun burada. Nereden biliyorsunuz ki, başarısız olacağını? Yıllardır bu ülkede CHP’ye ülkeyi yönetmek için şans veya fırsat tanındı mı?

Hani derler ya… CHP’nin din hususunda önyargılı ve mesafeli olduğu… Esasında, önyargılı olan seçmenler. Seçmen kitlesi iradesini öylesine prangalamış ve öylesine bir düşünsel atalet içinde ki…

Zihinsel konfor alanından çıkıp, alışılmışın dışındaki seçeneği denemek bile “istemiyor”!

CHP ve İktidarın Yolu

(*), www.diken.com.tr

 

kooplogger

Yazar: Erhan Salman

Ben, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ mezunuyum...

Yıllardır çeşitli mecralarda, dilimiz döndüğü kadar bir şeyler karalamaya çabalayan biriyim...

Yazma sevdasına ilk önce politikadergisi.com sitesinde başladım, sonra sırasıyla radikal blog ve milliyet blog mecralarında sürdürdüm...

Hâlen milliyet blog mecrasında yazmaya devam etmekteyim...

Elimden geldiği ve dilim döndüğü ve kalemim yazmaya devam ettiği sürece, siz kooplog ailesi ile paydaş olmaya devam edeceğim...

Yazma serüvenimde bana paydaş/yaren olmanız dileğiyle,

Esen kalın...

Blog YazarBlog Okurkooplogger

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

  1. CHP’ kendinden olmayan İnsanlara tepeden bakıyor, Bunu her ortamda hissettiriyor.
    Biz kurucu partiyiz, elitiz, yöneticiyiz, öncüyüz diyor ve aşağılıyor.
    Bu köylerde de böyle, kışlada da böyle, devlet dairesinde de, aile ortamında da. Hiç fark etmiyor, Farklı olanı elindeki imkanlarla eziyor. Atatürk’ü kalkan olarak kullanıyor, farklı olana topuzu sallıyor. Bunu da, Yerli olmak yerine, geçmişini inkar ederek yapıyor.
    Levent Gültekin’ bir hayal dünyasında süzülüyor, inşallah bir yere çakılmadan ayakları üstüne konar.