Charlie’ye Mektuplar │ üçüncü mektup │hicap mektubunun al rengi

Kaynak belirtilmedi

Neden cevap yazmadığını anlayabiliyorum Charlie. Dünki mektubuma şöyle bir göz attım da pek vasat olduğunu fark ettim. Elimden geleni yapıyorum halbuki. Belki de yazmak için kendimi fazla zorlamamalıyım. Altı ayda mükemmele yazılmış bir yazı, altı günde yazılmış altı yarım yamalak yazılmış yazıdan iyidir.

Bilgisayar başında durmaktan sırtım ağrımaya başladı. Yıllardır engel olamadığım kamburluğum bilgisayarda vakit geçirmeyi gerçekten seven bana merhamet etmiyor. Ağrı devam etmesine rağmen sana yeni bir mektup yazmak için bir süre daha rahatsız edici bir pozisyonda oturmayı göze aldım. Bu fedakarlık senin için yeterince değerli mi? Gidip ağrı kesici içmemi ve bu yaptığımın aptalca bir fedakarlık olduğunu söyleyebilirsin ama ilaç içmeyi hiç ama hiç sevmiyorum.

İlaç kullanmanın herhangi bir bağımlılıktan farkı nedir ki? İlacın yarararlı bir icat olduğuna hangi aptal inanır? Geçenlerde sebepsiz yere fena halde başım ağrımaya başladı. Çok fazla baş ağrısı çeken, çekmekten de korkan bir insan olduğum için gerçekten rahatsız olmuştum. Ağrı kesici içip içmemek arasında kaldığım bir anda ‘bir kereden bir şey olmaz’ düşüncesi aklıma giriverdi. Her büyük hata bu küçük kaçamaktan başlamaz mı zaten? Hayatım boyunca çok çok nadir ilaç kullandığım için ağrı kesici anında etki etti ve kısa sürede normale döndüm.

Dünki mektubumda geçenlerde hasta olduğumdan bahsetmiştim hatırlıyor musun? İşte o gün kendime engel olamadım ve üç kere ilaç içtim. Hayatım boyunca bir günde toplam üç ilaç içmek mi? Benim yapacağım bir şey değildi. İlk seferde hızlıca iyileştirivermesine kandım işte.

İlaçların psikolojik geçirici etkilerini de biliyorsundur. Bir grup doktorun, ötanazi için gelen hastalara, kendisini bir saat içinde öldürecek bir ilaç verdiklerini söyleyip vitamin verdikten sonra gerçekten de o süre içinde ölen insanları duymuşsundur. İlginç değil mi? İnsan psikolojisinin ne kadar önemli olduğunun kanıtı.

Charlie, üzülerek belirtmeliyim ki bu mektubu burada bitiriyorum çünkü şu an uykuya gitmem gerek. Saat gerçekten geç oldu ve sırtımdaki ağrı dinmedi. Mektubumu kesip elmalı turta yapmaya gittim ve bu yazmayı düşündüğüm her şeyi kaçırıverdi. Halbuki sana birkaç filmden ve kitaptan bahsetmek istiyordum. Dünki mektubumu telafi etme isteğiyle oturup ortaya böylesine süfli bir çıkarmış olmak beni fazlasıyla utandırıyor.

İtiraf etmeliyim ki kendimi biraz daha zorlayıp en azından uzunca bir mektup gönderebilirdim. Ama diğerini telafi etme vaadi verip böylesine zorlama bir mektup göndermek beni kaypak biri gibi gösteririrdi. Ne kadar da baş eğdiren bir durum! Dürüstçe itiraf etmek her zaman daha iyidir.

Yine de verdiğim zararı karşılamak için sana işine yarayacak bir bilgi vermek isterim. Eğer birini öldürüp bahçene gömmek istersen onu üç-dört metre derine göm. Üzerine bolca toprak at ve üstüne ölü bir kedi veya köpek göm. Böylece polis köpekleri bahçenin o kısmında havlayınca polisler toprağı açacak ve yalnızca hayvan ölüsüyle karşılaşacaklar. Bu bilgiyi internetten öğrendim. Yine de çok mantıklı ve kolay bir yol değil bence. O kadar derin kazmak hiç kolay değil. Ayrıca ölü bir hayvanı nereden bulacaksın? İnsan öldürmekten çekinmeyen birisi hayvan öldürmekten çekinir mi? Hem komşulara yakalanmamak da hiç kolay olmaycaktır. Yerin kulağı vardır, birileri seni illaki görür. Evet sanırım o kadar da kullanışlı bir bilgi değil.

Ah yazmaya devam ettikçe daha çok utanıyorum. Tüm içtenliğimle özür dilerim, bu mektuba cevap vermek istemezsen anlarım. Değerli vaktini boşa harcamış oldum.

Yine de senin için bir alıntı ve kitap önerileri. N’olur beni affet!

“Sürekli bir anlam ararsan, gerçekleşmekte olan her şeyi ıskalayacaksın.”

der Tarkovski. Goethe ise ekler:

“Çok fazla derin düşünen bir insan, hayatın neşesini kaçırır.”

 

  • Otomatik Portakal {Bunu hemen okumalısın. Yarın bu kitaptan bahsedeceğim.}
  • Batan güneş {Bu kitap hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum.}
  • Fareler ve İnsanlar {Bunu ben de okumadım. Seninle birlikte okumak isitiyorum.}

 

veronikaviktoria
Bir kişi için bile olsa da, tüm yazdıklarım bir önem arz etmektedir.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Charlie’ye Mektuplar │ ikinci mektup │hastalıkta ve sağlıkta

Charlie’ye Mektuplar │ ikinci mektup │hastalıkta ve sağlıkta

Sonraki
Yalnızlıktan Öte Bir Şey…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.