in ,

Cezaevinde Askerlik

Edinilen güzel dostluklarla, sayılan şafaklarla, tutulan nöbetlerle, gidilen görevlerle, iyisiyle kötüsüyle biten, vatan borcumu ödediğim askerliğim. Dile kolay 6 ay, bildiğin cezaevi deneyimi yaşamak. 68 kişi arasında 5 poşet olmak ayrıcalıktır:) (artık uzunlarda poşet:))

TV’de dizilerde gördüğün suç işlemiş adamların koluna giren Jandarmalar var ya işte onlar bizleriz:)  Adamların bazen suçunu bilmeyip koluna girip hastaneye sevke, adliyeye, başka cezaevine, il dışına sevke götürürsünüz.

Haftanın en az 4-5 günü dışarıda oluyorsunuz. Kafa rahat  Bazı zamanlarda akşamları mahkûm yada tutuklu rahatsızsa işin yoksa, nöbetin yoksa kalk acile götür. Hastanede mahkûm koğuşundaysan 2 gün güzel şafak atar. Yoksa tutuklu ya da mahkûmu poliklinik poliklinik gezdirirsiniz. Adliye varsa ayrı bir dert.. Adamın 2 de mahkemesi varsa 1 saat erkenden gider nezarette beklersiniz. 4’te 5’te duruşmaya çıkarırsınız. Saatlerce süren duruşmalarda tören rahat pozisyonunda beklemekten belinizde ve ayaklarınızda oluşan ağrılarda pek güzel  İl dışına sevk oldu mu ayrı bir güzellik hem şafak atar hem de il il gezersiniz.

Cezaevinde Askerlik

Bütün günün yorgunluğunun üstüne gecenin bir vakti kalkıp 2 saatlik nöbet tutarsınız. Uykusuzluktan gündüz de bazen 3 saat bazen de 6 saat günde 6-8 saatlik nöbet tadından yenmez  Her sabah kalktığında dolabını ve yatağını düzenleyeceksin. Yok dolabın düzenli olacak, yok yatağın jilet gibi olacak, battaniyeyi yanlış katlamışsın.. çile yahu çile

Ayda bir cezaevi içinde aramaya da katılırsınız. 4 kez katıldım. Bir kez kadınlar koğuşu, 2 kez cinsel istismar koğuşu ve bir kez de robocop olarak gittim. (Allah düşürmesin ama gerçekten içerde iyi besliyorlar)

Askerlik anılarım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçiyor ama izlenmiyor, çok sıkıcı:))

Çok şikayet ettim ama çokta şey kattı. Jandarma Cezaevi güzeldir:)

okur

Yazar: thebat_2323

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.