in ,

Bu Ortama Hayat Veren Sizsiniz

Bu Ortama Hayat Veren Sizsiniz

Bu Ortama Hayat Veren Sizsiniz

Gözlerimiz kırgınlığımızı anlatır çoğu kez. Donuk ifadelerin esiri oldukça kendimizi diğerlerinden soyutlar halde buluruz. Her geçen gün bir önceki günün tekrarı haline gelir,tıpkı söylediğimiz yalanlar gibi. Hiç kimse bilmez içimizdeki sırları ya da saklamaya çalıştıklarımızı. Yine de bir umutla ait olmayı bekleriz herhangi bir yere. Duygular anlamını yitirdikçe anlam kazanır hale gelir bazen.Korkularımızı bir şeyin sonucu olarak görsek de asıl korktuğumuzun kendimiz olduğunu anlayamayız. Hayatımızın bir bölümünü bu şekilde yaşıyoruz. Çaresiz ve anlamsız geçiyor dakikalar. Söylenilen sözler ilk günki gibi anlamlı gelmiyor. Ve herkes eriyip gidiyor bu tarz hayatların içinde. Şunu söylemek istiyorum.

Yaşanılan durgunluklarınız belki yıllar belki de birkaç gün sürecek hatta yerinizde sayıyormuş gibi hissedeceksiniz. Bu dönemde zaman akıp gidecek. Geri getiremeyeceksiniz hiçbir şeyi. O an unutulmayacak gibi gelecek size ama unutacaksınız. Birçok şey için sadece ‘alıştım’ diyeceksiniz alışmadığınız halde. Siz bu dönemde güçleneceksiniz. İmkansız sandığınız her şeyi elinizde tutacaksınız. Yapamam dediğiniz her şeyi yapacaksınız. Bir zamanki güçsüzlüğünüz sizi kurtaracak. İçinizde küçük de olsa bir inanç var ona odaklandığınızda değişim başlayacak.Herkesin hayatında aşamadığı şeyler ya da zorlandığı şeyler var bunu kabul edin.

Hayatınız berbat gibi gözükebilir gözünüze çünkü siz mükkemmel bir ortam arıyorsunuz. Herkes beni sevsin ve herkesin ilgisi bende olsun istiyorsunuz. Peki hanginizin egosu tatmin oldu? Bir ortamda mükemmelliği aramayın. Eğer mükemmel hale getirmek istiyorsanız içinizdeki inanca tutunun. Hiçbir şey elinize tam olarak verilmez bu yüzden uğraşmayı,emek göstermeyi bilin. Hayata dair amacınızın olmadığını düşünmüşsünüzdür ya da ne yapsam olmuyor demişsinizdir. Hayatı güzel yaşayın. Elinizde bir şansınız var ve bunu harcayıp bir kenara atmayın. Tembellikten kurtulun önce. Kendinize değer verin ki bu hayat da bir anlam kazansın çünkü bu ortama hayat veren sizsiniz. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.