Boş Toner Neden Önemlidir..?

Boş Toner Neden Önemlidir..?

Boş Toner Neden Önemlidir..?

Orjinal ve Muadil yazıcı tonerleri sıfır parçalardan üretilmelerine karşın toner dolumu yapılması için mutlak orijinal boş toner kartuşlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanıcı kendi toner kartuşuna dolum yaptırması durumunda en kalitesiz baskıya dahi razı olsa, iki üç dolumda bir yeni kartuş satın almak zorundadır, yenileme yapılması durumunda çalışan parçaların (Drum,Drum Blade,Manyetic Roller,Dişliler, Çip vb) büyük çoğunluğu değişmesine rağmen yine de birkaç kez yenilenen kartuşun kasası yıpranmaktadır ve doğal sonucu olarak belli periyodlarda eski kasanın yeni ürünle değiştirilmesi zorunludur.

Aslında dolum ve yenilemenin Ülke ekonomisine katkısından daha fazla doğaya katkısı çok daha fazladır. Birçok parçası petrokimyadan oluşan  yazıcı kartuş boşlarının doğada çözülmesi çok zaman aldığından ve sık kullanılan ürünler olması nedeni ile çok miktarda üretildiklerinden çok gereksiz atık oluşmasının önüne geçilememektedir.

Aslında hammadde olarak ayrıştırılması da mümkün olan bu ürünler, hammadde olarak ayrıştırıldığında maddi değerleri gereksiz derecede küçük fiyatlara düşmektedir.

Örneğin HP LAZERJET P1018/1020 yazıcının kullandığı HP 12A (Q2612A) yazıcı Tonerinin  orjinal fiyatı yaklaşık 70 dolar ederken bu kartuşun boşalmış hali ayrıştırıldığında maksimum 10 cent civarında değer oluşturmaktadır. Oysa HP Lazerjet  P1018/1020 yazıcının kullandığı HP12A (Q2612A) toner kartuşunun boş toneri gerektiği şekilde yenilerek tekrar kullanıma sunulduğu taktirde Ülkemiz 70 doları dışarı ödemediği gibi ilgili yazıcın kartuşunun yenilenmesi için çalışanların iş sahibi olmaları işsizliğe dahi küçükte olsa bir çare getirmektedir.

Firmamız, Ülke Ekonomisine Katkı sağlayabilmek İçin Orjinal ,Muadil ve Tarihi geçmiş Toner ve Kartuşlarınızı Adresinizden teslim  alıyoruz.Geri Dönüşüm Olarak Değerlendiriyoruz.

hurdaprinter
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Artık Rahat Uyu
Artık Rahat Uyu

Artık Rahat Uyu

Sonraki
Minnetin Yüzyılı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.