Bizi Mutlu Ağırla: Ağustos

Bizi Mutlu Ağırla: Ağustos

Ağustos.

Biraz kötü ve depresif hissettiren bir ay gibi. Bence insanların çoğu böyle düşünüyor ve hissediyor. Peki neden ağustos? Geçen yazların ağustoslarına dönün ve ağustosun o kadar kötü bir ay olmadığını anlayın.2020 Ağustosu sadece bizi biraz zorlamak istiyor.Ben biraz da suçu aylara attıran beyindeki bu düşüncenin sebebinin 2020’nin karanlık bir yıl olmasına bağlıyorum. Daha çok her gün ‘bakalım bu lanet yılın bu gününde ne olmuş’ diyerek haberleri çok fazla takip etmemizin felaketleri çağırmak gibi bir şey olduğunu düşündüm.Artık çok fazla kötü olayı arka arkaya yaşadığımız için insanların çoğunun korkuyla yaşamını sürdürdüğünü hissedebiliyorum.

Korku, benim görüşüme göre hissetmesi en zor duygudur. Sevinç,şaşkınlık gibi anlık ve kolay değildir. Hepsinin karışımı olduğundan insanı bir anda çok fazla düşündürür ve yorar. Korku bu yüzden vücut için çok ağır bir duygudur. Ama bir başka düşüncem ise,korkulara ve zorluklara bir senede bu derecede alıştığımız için önümüzdeki senelerde ve hayatımızın geri kalanında gerçekten güçlü ve hayatta kalmış hissedeceğiz. O yüzden insanlık olarak biraz daha pes etmeden durabilmeliyiz.Ağustos bu konuda bize pek yardımcı olacak gibi durmasa da umutlu olmalıyız.

Ayrıca ağustos çoğu kişiye göre daha çok yazın son ayı olarak en çok tadının çıkarılması gereken ay olduğundan bu sene çoğu insanı yanılttığı için adından bu derece kötü bahsettiriyor.Pes etmeyin.

okur

Yazar: DP

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.