BIRAKMAK-YENİDEN BAŞLAMAK

Başlık ilginizi çekmişse o zaman yaşadığım bu duyguları ya da düşünceleri siz de yaşamış olabilirsiniz. Bazen içinde bulunduğumuz durum istediğimiz gibi olmaz. Kafamızda kurarız kurarız ama olmaz işte. Neden mi? Hayatımda yaşadıklarımı dikkatlice incelediğimde şunu fark ettim: Ulaşmamız gereken bir yer var, bizi bekliyor. Ve ona ulaşmak için de yaşamamız lazımmış o istediğimiz gibi olmayan durumları da.

Hatta kendimizi sadece o duruma adarız olmasını isteriz. Çünkü olduğunda iyi hissedeceğimizi sanırız ama sadece kafamızda yarattığımız onu istiyoruzdur. Mesela düşünmeyiz aslında o durumla karşılaşınca ya istediğimiz gibi olmazsa ya  da onu istiyoruz ama aradığımız o mu? Kafamızda yarattığımızı seviyoruzdur.

Sonra olmayacağına dair başka durumlar ortaya çıkar ama kabullenmekte zorluk çekeriz. Çünkü kendimizi ona adamışızdır. Konfor alanımız odur. Yeniliklere açık değilizdir. Hatta o durumunun olma isteği için yapmamamız gereken şeyleri yapar, kendimizden daha çok sevdiğimiz anlar da olur.

Ne kadar sürer bu durum derseniz önce fark etmek ve kabullenmek lazım. Sonra da mantıklı düşünmek ve demiştim ya ‘aradığımız o mu’ bunu sorgulamak. Öyle bir zamanda öyle bir durum gelir ki başımıza üçüncü göz olup baktığımızda anlarız ki çok istediğimiz şey aslında bizi buraya getirmiş. İstediğimiz olmamış ama bu yeni durum daha iyisi olabilirmiş belki. Neden eskiyi bırakıp yeniden başlamayalım ki?

Don’t worry be happy!

Teşekkürler

Şaziye KAPLAN

YouTube: Dt.Şaziye KAPLAN

yazar

Yazar: Dt.Şaziye KAPLAN

''Her insan mükemmeldir.'' -MAVİ-

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.