Bırak! Korkma

İnatçı, hırslı, azimli, ve hele de akrep burcu olan insanlar çok iyi bilir ki, bir işe başladıklarında onu tamamlamadan asla durmazlar. 

Bu durum çok yorucu ve aslında gereksizce devam eder, hatta o sırada sizden bir çok şey alır götürür. sanki birileri yeter artık  durmalısın der gibi ama nafile, yine de durmazlar durmayız. Nedenini bilmeseler de tek bildikleri şey sonuna kadar gitmek ve tamamlamak.

Aslında buraya kadar okuyan neredeyse herkesin şunu dediğini duyar gibiyim ‘ee ne var bunda güzel bir şey bu, ne dertli dertli yazdın’  buraya kadar bence de öyle dertlenecek ne var. Ama sonrası…

 O sonuna kadar geldiğin yol ya yanlış yolsa.. 

Baya da gelmişsin dönsen ne bıraktıkların kalmış ne zaman eskisi gibi ne de sen  o kadar genç ve heveslisin işte o pişmanlık yıktı mı şimdi çöktü mü sanki gök tepene,güneş güzel doğmuyor mu artık?  

Bunları yaşayanlar nasıl da belli etti kendini aldıkları o koca nefesten, sanki içlerinde yangın var da kocaman nefesle söndürmek ister gibi  ama olmuyor sönmüyor. Öyle koca nefesler alıp, bir kaç  kadeh bir şeyler içmekle geçmez o yangın peki nasıl geçecek?

Daha bu aşamalara gelmemiş, bu sıkıntılara düşmemiş ve  bu yazıyı buralara kadar okuyanlara söylemeden edemeyeceğim ki bu vebali almak pek büyükçe bir şey çünkü:

BIRAKIN… okuduğun memnun olmadığın bölümün son, üçüncü, ikinci senesinde misin yolu yarıladım olmaz bırakamam deme senlik değilse at gitsin bırak, bırak ki o iki, üç  sene senin keyifle geçirmek istediğin koca ömrünü elinden almasın sana hükmetmesin sana mecburiyetler yüklemesin, bırak. 

Ekrana kocaman açtığın gözlerinle acaba olur mu yapabilir miyim diye bakan arkadaşım. korkma BIRAK. yap bunu yap ki özgürleş, amacını gerçekleştirmiş bir birey olmanın mutluluğunu hisset ve bu mutluluk arkadaşım gerçekten paha biçilemez ve satın alınamaz en kıymetli şey  bu değerli şeyi kimseye kaptırma kalbini dinle.

Gel gelelim bu aşamaları atlatan önünü sonunu düşünmeden hedefe kitlenip bayrağı kapan ama  işine yaramayan arkadaşım, hala çok geç değil ardımızda kalan şeylere yetişmek bizim için pek uzak geliyor. sanki devam edesin var hala kaldığın yerden ama korkma BIRAK. dön geri  al ne istiyorsan topla, bu ne huzur ne mutluluktur ama…

Hala geç değil ve asla zor değil, ait olmadığın bir yolda ilerleyip başarıya ulaştın belki bunu başarmak ne zordu ama oldu yaptın. peki neden olmasın bir zamanlar olmasını istediklerimiz, boynumuz kırılırcasına yanımızdan geçip giden çocuğun dondurmasına bakar gibi baktıklarımız, kaygılı düşünceleri BIRAK uzan yetişebildiğin her noktaya,doldur istediğin lezzetlerle tabağını

 en istediklerini tatmadan BIRAKma bu dünyayı.

yazar

Yazar: zulal

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.