Bir sabah…

Bugun size terapistimden duyduğum bir soruyu sormak istiyorum. Ben soruyu duyduğumda önce bir afalladım  ve çevreme baktım ama ne yazıkki buna uygun bir cevap bulamadım. Sabahtan beridir de bu soru üzerine düşünüp duruyorum.

Uzun bir süredir üstesinden gelmeye çalıştığım sorunlardan dolayı terapiye gidiyorum. Genel olarak kendi kendine yetebilen biriyimdir ancak, insan bir yerde tıkanıyor ve anlatmak istiyor içindekileri. Ben de böyle bir yoldayım iste. Işe yarar mı bilmiyorum.

Terapist konuştuğumuz konular üzerine; bir gün uyandığında, her şeyin senin istediğin gibi olduğunu düşün. Nasıl bir durumda görüyorsun kendini ? ” diye sordu. Bu soru beni neden bu kadar düşündürdü bilmiyorum. Her gün şikayet ettiğimiz şeyler neydi? Neyi beğenmiyordum ya da neyi istiyordum. Neleri değiştirmek istiyordum? Sabah uyandığımda olmak istediğim durum neydi? Buna net bir cevap verememek o kadar sinir bozucuyduki bana göre. Ben ne istiyordum?  Tek başına kalmak, ailemle vakit geçirmek, bir dağ başında avazı çıktığı kadar bağırmak. Hangisi? Bunları istersek zaten yapamaz mıyız? Aman Allah’ım bu çok korkunç. Ne istediğimi bilmiyormuşum. Saçma sapan nedenlerden kendimi günden güne tuketiyormusum. Artık ne istediğini bilen biri olup tukenmek istemiyorum. Tek istediğim -an’ı yaşamak!

Peki siz uyandığınızda nasıl bir mucize isterdiniz ?  😉

Sündüz Kesimal
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kahveni Hazırla: Nasıl Pozitif Bakış Açısı Kazanırız Bir Bakalım

Kahveni Hazırla: Nasıl Pozitif Bakış Açısı Kazanırız Bir Bakalım

Sonraki
BİR SİYAH BİR BEYAZ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.