BİR DEMLİK ETRAFINDA ÜÇ HAYAT

Bazı arkadaşlıklar masallarda olduğu gibi sonsuza dek sürer. Çok çok uzak ülkelerde yaşasa bile taraflar; kopmaz, araya ne kadar zaman girse unutulmaz ve eskimez.

Ve gün gelir anılara daha güzelleri eklensin diye adımlar atılır. O anıların şahidi olacak olmak öylesine kıymetli öylesine heyecanlı ki günlerdir düşünüyor, bazen kahkahalara bazen gözyaşlarına boğuluyorum. Kendimi bildim bileli hayatımda var olan iki! Yer değiştirdik, yön değiştirdik, bazen oldu hiç görüşmedik… Ama hep var olan bağ bizi bir arada tuttu. Acı, tatlı ne çok şey yaşanmış. Korkusuzca paylaşıldı her biri. 

Ailelerimiz bile bir oldu. Biz, uzun uzun yıllar öncesinde çok çok uzak diyarların birinde en temiz hallerimizle tutunduk birbirimize. Birbirimize vitaminler, moraller verdik hatta. Çaresizlik anlarında ses olduk, güç olduk. Bugün hala ve sanırım daima. Nesildik, nesillere doğru yol alıyoruz. Ne mutlu! Sıcak bir demlik çay etrafında acılar, tatlılar ve hatta ekşilerle anın tadına vararak sürdürdük adını dostluğun. 

Gelecek için geri sayım başladı birimiz için daha. Kelimelerin ifade gücünün yetmediği anlardan birindeyim. Nostalji ne kadar şarkı varsa hepsi bize bugün sanırım. Hayatlarımız ne çok değişti ama biz ne güzel paylaştık şu tek denemesi olan hayatı. O bir demlik çay etrafında sıralandık, bir tanecik simiti bölüştük ve koyulduk sohbetlerin en derinine. Uzun yıllar oldu, ömür olsun daha da kuvvetli kahkahalar ve fakat olursa paylaşılsın en acı ağlamalar da! 

Aşk gibi bazı dostluklar… Şiirler yazdırır, şarkılar söyletir, ağıtlar bile yaktırabilir. Şimdi bizim için sırada sevinç çığlıkları var. Sürsün istediğimiz, çabayla ayakta tuttuğumuz dostluğun şerefine!

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.