bilinmeyene noktalı virgül ;

Neden’ BELKİ’ isimli bir parçaya başladım bilemiyorum. virgüller dolusu cümleler yazıyorum ama anlatmak istediklerimi bir noktaya sığdıramıyorum. virgül üstüne virgül, mana üstüne mana, ben üstüne ben… ama almıyor , sığmıyor , taşmıyor,dolmuyor, boşalmıyor, olmuyor… ‘ Belki’ dedim ben de kendime . ‘ Belki de noktalara sığdıramadıklarımı, noktaya yüklediğim sırlarımı, yeni dünyalar gebe virgülle tamamlar, hiç olmazsa oldurmaya çalışır, bir ‘Nokta’ya sığdıramadıklarımı , bir ‘Belki’ yapar , bir ihtimal daha koyar, ‘ Evet, Belkide tüm kainata sığdıramadıklarımı, nelerle dolu olduğunu tahmin bile edemediğim yüreğime tıkıştırmaya çalışabilirim.

Yazmak, durmak bilmeden yazmak, ellerim yorulsa bile, kalbim yeter dese bile, aklım susmasa bile ben hiç durmadan yazmak, anlatmak istiyorum. Doğru, hiç bir zaman tam olarak bilemedim, nerede nasıl yazılır ama yazdım işte. kimi kelimeler arkamdan az laf etmedi hani, ‘ Beni de böyle kullanacaksan.. ben ne yapayım o zaman bende manayı… ‘ ya da ‘ Ama bendeki mana bu kadar olamaz, daha varım ,doluyum, lütfen onu da yaz…’

Bilmiyorum…en çok da Bilmiyorum’u bilmiyorum. neler saklıyorum bu gizemli, kimi vakitler de müspet olsa da kimi vakitlerde şerri barındırsa da, hep iki göğüs kafesimin tam ortasında kocaman bir delik varmış da içine ne koysam dolmuyormuş gibi hissettirse de… her şeyin, her insanın, her olayın hemen ardında ‘Bilmiyorum’u sanki dilimin ucuna zamkla tutturmuşlar gibi bilmiyorum diyorum.

Bilmiyorum…bilemiyorum….öyle işte.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

3 yorum

Yorum Yazın
  1. “….daha varım, doluyum….”
    Her şarkının nakaratı vardır, insanın diline pelesenk olan…
    Benim bu yazıda “aklıma” pelesenk olan ise “daha varım,doluyum” cümleciği….
    Elinize sağlık…
    V.Tanaltı

  2. “Yazmak, durmak bilmeden yazmak, ellerim yorulsa bile, kalbim yeter dese bile, aklım susmasa bile ben hiç durmadan yazmak, anlatmak istiyorum. ” Ben de hic durmadan, yılmadan yazmak istiyorum. Çok güzel bir yazı olmuş. Hep yazın. Insan yazarken kendi özünü buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.