Bilgeiş Nedir ? Ücretsiz sertifika almak

Selamlar , Pandemi boyunca kendimi geliştirmek adına uzaktan eğitim platformlarını incelemeye başladım. Bu amaçla kurulmuş ve kullanıcılarına ücretsiz eğitim sağlayan birçok site inceledim. Çoğu dersleri ücretsiz sağlıyor lakin sertifika alma konusunda neredeyse hepsinde belli bir ücret talep ediliyor.  Şans eseri bu platform ile tanıştım ve çok beğendim. Aldığım eğitimlerden ve sistemin nasıl işlediğinden bahsetmek isterim.

Bilgeİş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından geliştirilip yürütülen, içinde 100 adet ücretsiz, etkili ve çok çeşitli konularda çevrim içi derslerin bulunduğu bir öğrenme portalidir. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

 Birçok alanda sayısız bilgiye sahip olurken, çalıştığınız meslek grubunda ya da ilgi alanınızda rahatlıkla kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Dersin içeriği aldığınız dersin alanına ve konusuna göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin; aldığınız ilk yardım dersi liderlik başlığı altında aldığınız dersten daha uzun ve ayrıntılı olabiliyor. 

Şu an 4.dersimi alıyorum, anlatılan dersler çeşitli videolar ve alıştırmalar ile çokça desteklendiği için asla sıkılmıyorsunuz. En azından ben hiç sıkılmadım dostlar. Bazı dersler aldığınız gün içinde rahatlıkla bitiyor mesela. Dersler, konular açısından belirli bölümlere ayrılmış durumda ve her bölüm sonunda ufak bir sınav uygulanıyor. Sınavda yeterli başarı sağlandığında sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Bazı derslerde final ödevi şeklinde bir uygulamada da mevcut. Derslerin sonunda yapılan bu ödevler konuların pekişmesini sağlıyor diyebilirim. Ödev puanlandırılması çevrim içi asistan tarafından yapılıyor, sınav sonunda sertifikanız hemen hazır olurken ödevlerin değerlendirilmesi için belli bir süre bekleyebiliyorsunuz. 

 Evde sıkıldığımız şu zamanlarda kendimizi iyi  yönde geliştirebileceğimiz harika bir platform olarak düşünüyorum. Umarım sizler için de faydalı olur, sevgiler 🙂

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz

Ayşe Olgun
📨 ayyseolgun@gmail.com
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Motivasyon Artıracak Öneriler

Motivasyon Artıracak Öneriler

Sonraki
Gün 9

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.