Bella Hadid’in 74. Cannes Film Festivalinde Giydiği Kostüm

İlk blog yazımdan merhaba, bugün Bella Hadid’in 74. Cannes Film Festivalinde giydiği elbiseyi,”covid hastalarıyla dalga mı geçiyorsun, akciğere benziyor!?” diye Bella’nın linçlenmesine sebep olan kolyeyi ve birkaç detayı yorumlayacağım.

Blogumdaki tüm yazılar bu tür olacağı için, yani genel olarak ünlülerin kıyafetlerini yorumlamak, moda tavsiyeleri vermek, belki okurken içinizden “bu kişinin vasfı ney de bunu kıyafetini böyle yorumluyor?” diye kızacağınız ama yine de moda hakkında taramalı tüfek gibi, ders anlatır gibi uzun uzun konuşacağım yazıları aksatmayacağım bir blog istediğim için eğer hoşunuza giderse bir etkileşim bırakmayı unutmayın efendim <3

Şimdi Bella’ya şöyle bir bakalım

İlk bakışta ya çok beğeneceğiniz, ya da hiç beğenmeyeceğiniz bir görsel bu. Şunu belirtmeliyim ki Bella Cannes film festivalleri başta olmak üzere özel günlerde son derece akılda kalacak kıyafetler, renkler ve dekolteler seçmeyi seven birisi. Akıllıca bir şey yaptığı kesin, ünlü bir model olsak hepimizin yapması gereken şey budur zaten. Özellikle Bella’nın 2016 Cannes Film festivalinde giydiği kırmızı elbise günlerce hatta haftalarca konuşuldu. Kalabalık yapmasın diye görseli buraya koymayacağım, Google’dan ne kadar harika bir elbise olduğuna fakat teknik birkaç hatasının da nazar boncuğu oluşuna bakabilirsiniz.

Bella Hadid'in 74. Cannes Film Festivalinde giydiği kostüm

Öncelikle, dümdüz siyah hiçbir vasıfı olmayan elbisenin teknik hatalarına bir bakalım. Bella Hadid kızımız sanırım kollarının 2 parmak daha kısa olması gerektiğini unutmuş. Her ne kadar bu görüntüyü sevsem de özel günlerde giyilen elbiseler, kostümler bu hatayı yapmamalı. Günlük hayatımızda sweat’ler ve benzeri kıyafetlerde gayet tatlı duran bu görüntü böyle kıyafetlerde işi bozuyor. Özellikle bu, düz siyah bir elbiseyse bir de ayak bileklerine doğru da bir hata mevcutsa, pijama görüntüsü yaratmış. Kollarının daha dar ve en azından bilekte bitecek kadar kısa olmasını isterdim.

Elbise boydan baktığımızda fiyasko. Bella Hadid gibi aşırı güzel ve şahane fiziğe sahip, uzun boylu birinin böyle bir şey giymesi biraz ayıp olmuş. Bu elbise ya çok uzun, yoldan geçenlerin ayaklarına takılacak cinsten olmalıydı, ya da gerçekten mini bir elbise. Çünkü her ne kadar vintage ayakkabılar da belli edilmeye çalışılsa da büyük resim gerçekten hoş değil. Bu elbisede, zaten göğüslerinde gold akciğer taşıyan birinin ayakkabıları hiç göstermemesi bile daha hoş dururdu. Muhtemelen “yukarıyı patlattık aşağısını sade bırakalım” gibi bir algıyla uzun ve dikkat çekici bir elbise kullanılmadı.

Bella Hadid'in 74. Cannes Film Festivalinde giydiği kostüm

Şimdi ise takılara, en son da saça geçeceğim. Müthiş harika şahane ne kadar güzel kelime varsa sayabileceğim, harika bir fikir olan kolye elbette görüntüde en beğendiğim şey. Bu kolyenin amacı romantik, anatomik bir tasarım ve bu gold akciğerler ünlü moda tasarımcısı Elsa Schiaparelli’ye ait. Tek bir kusur bulmadım, Bella’ya da fazla yakıştırdım. Zaten Bella vintage giyinmeyi seven birisi.90’ların özel gün kıyafetlerine bakarsanız tıpkı Bella gibi gold-siyah uyumunu taşıdıklarını görürsünüz. Küpe ve yüzükte ise gümüş ve  kırmızıyı kullanan Bella, gözlerimi kanatmakta ve rüküşlüğüyle tahtta oturmakta. Gerçekten insana “ne gerek vardı?” dedirten takılar. Başka bir kıyafette kullanılsa bayılacak da olsak şu an bu kostüme vereceğim puanı bayağı bir kırıyor. Daha ince ve gold bir küpe kullanabilirdi

Son olarak saçlarına bakarsak her ne kadar göz yormasa da topuzunun detayları bizdeki gelin başı gibi. Demode ve gereksiz bir detayı var. Tamamen detaysız sıkı bir topuz tercih edebilirdi. Kesinlikle sıkı bir topuz tercih edilmeli, Bella burada başarılı. Giydiği kıyafetler detaylı ve abartılıysa saçlarını yukarda tutmayı, detaysızsa salıp detay katmayı iyi biliyor. Omuz-topuz arasındaki uyum Bella’ya ayrı bir çekicilik katıyor. Fakat dediğim gibi, detaysız bir topuz olmalıydı.

Bella’nın 74.Cannes film festivalinde giydiği kostüme puanım 6/10 <3

Nisnushka
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Sonbahar Vedası
Sonraki
ÖLÜ BİR KADINA MEKTUP

ÖLÜ BİR KADINA MEKTUP

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.