Dog on green meadow. Beagle puppy walking

Beagle Yavru Köpek Eğitimi!

Günümüzde hala av köpeği olarak kullanılan Beagle, görünümü ve sevimliliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Avlanma konusunda her zaman tetikte olsalar da ev yaşamına kolaylıkla ayak uydurabilir. Yavru Beagle Eğitimi ile iyi bir ev hayvanı haline gelebilen Beagle her zaman pozitif ve oyuncu bir karaktere sahiptir. Yavrucuk döneminde bazı eğitimlere başlamak köpeğinizin karakter yapısının oturmasını sağlayacak ve daha iyi iletişim kurmamıza yardımcı olacaktır.

Yavru Beagle Hangi Eğitimleri Alabilir?

Alınması gereken Beagle Eğitimi şunlardır;

Yavru Beagle Tuvalet Eğitimi

Evinize aldığınız ilk zamanlarda en önemli ve en temel olarak Beagle Tuvalet Eğitimi verilmelidir. Özellikle ev ortamında beslenirken bir köpek ise bu durum oldukça mühimdir. Yavru köpeklerin henüz kas ve iskelet yapısı tam gelişmediği için Yavru Beagle Tuvalet Eğitimi köpeğiniz 3 aylığa geldiği zaman başlanması gerekir. Tuvalet eğitimi Beagle Evde Tuvalet Eğitimi ve Beagle Dışarıda Tuvalet Eğitimi olarak 2 ye ayrılmaktadır. Evde tuvalet eğitiminde köpeğinize tuvalet ihtiyacını gidermesi için belirli bir alan belirleyip bu ihtiyacını o alana gelerek gidermesi öğretilir. Dışarı da tuvalet eğitiminde iste köpeğiniz her dışarı çıktığında bu ihtiyacını giderir ve ev ortamındaysan tuvaletini tutmayı öğrenir. Tuvalet eğitimi 30 gün sürmektedir.

Yavru Beagle İtaat Eğitimi

Yavru Beagle Temel İtaat Eğitimi, daha sonra köpeğinize vereceğiniz tüm eğitimlerin temelini oluşturacaktır. Bu yüzden temel eğitimini iyi almış bir Beagle için diğer eğitimler ona daha kolay ve eğlenceli gelecektir. Temel itaat eğitiminin başarıyla tamamlayan Beagle Cinsi Köpeklerin, karakteri tam olarak oturmuş ve köpeğiniz sizinle uyumlu bir hale gelmiş olur. Bu eğitimle beraber; köpeğinizle sokakta rahatça yürüyebilecek, köpeğinizin sizi sağa sola çekiştirmesinden tamamen kurtulacaksınız. Bu eğitim sayesinde köpeğinizin olumsuz tüm davranışlarını kontrol altında alabilir; otur, yat, bekle, takip et gibi temel düzey komutları öğrenebilmesi köpeğinizle sağlıklı zaman geçirebilirsiniz. Temel itaat eğitiminden sonra rahat ve konforlu bir hayat istiyorsanız Beagle İleri İtaat Eğitimi verilmesi gerekmektedir bu eğitimde farklı olarak öğretilen her komutun tasmasız gerçekleşmesidir.

Yavru Beagle Sosyalleşme Eğitimi

Günümüzde genel olarak tüm köpeklerin havlama, gereksiz ağlama kemirme saldırma gibi sorunları vardır. Bu sorunların ortadan kalkması Beagle Sosyalleşme Eğitimi ile sağlanır. Bu eğitimde köpeğiniz arkadaş canlısı, herkes ile iyi anlaşabilen köpek hakime gelir. Bu durumda yaşam kalitenizi artırır ve daha düzenli birliktelik geçirmenizde yardımcı olur. Yavru Beagle Sosyalleşme Eğitimi 30 gün sürmektedir.

Profesyonel Köpek Eğitimi Hizmeti Almak İçin Aşağıdaki Linkten Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat Güngör!

https://muratgungork9.com/beagle-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.