BAŞLIĞINI KENDİN SEÇ

FİLMLER ve HAYATLAR

 Bugün ne yazabilirim diye düşünürken aklıma çok sayıda film izlediğim geldi bende biraz filmleri eleştirmeyi düşündüm. 

  Film izlerken ve seçerken çoğumuz bazı hatalar yaparız örneğin; Bir filmi sırf başka insanlar çok beğendi diyerek izlemek bence çok saçma çünkü biri size neden bu film diye sorarsa cevabınız çok popüler olduğu için mi olacak? Şu anda ekrana bakarak ne saçmalıyor bu dediğinizi duyar gibi oldum.

Peki bunları söyleyen ben filmleri nasıl mı seçiyorum? Anlatayım fakat kendimi övmüyorum herkesin kendi tarzı vardır ve sizin tarzınız da farklı olabilir. EVET FİLM SEÇERKEN BİLE!
Neyse ben uzatmadan nasıl seçtiğimi anlatayım;
İlk olarak arkadaşımdan filmi duydum diyelim ona nasıl bir film olduğunu sorduk konuyu öğrendik fakat arkadaşımızın anlatış şeklinden de kaynaklı olarak çok fazla izleme isteği gelmedi.
Neden mi?
Çünkü arkadaşınız filmi size kendi penceresinden anlattı. O yüzden filmi gidip Google, Youtube veya herhangi başka sosyal medya platformundan filmi araştırın, yorumlarını okuyun, konusunu öğrenin ve nasıl bir film olabileceği hakkında kafanızda tasarımlar yapın evet evet kurgulayın(Tabi ben bunu yapmıyorum).
Daha sonra filmin konusu vs. size göreyse neden o filmi izlemeyesiniz ki? Aslında yazdığım onca şeye rağmen hepimiz aynı şekillerde film izlemeyi seçiyoruz 😀 Okul ve iş yerinde duyduğumuz filmi bulup indirmek daha kolay çünkü.
Peki hepimiz aynı şekli kullanıyorsak ben bu bloğu niye mi yazdım? Siz aslında bu bloğu okurken kendinizi sorguladınız belki de kendinizi haklı buldunuz sonuç olarak kendinizi diğer insanlarla kıyasladınız.
Bu ister bir film izleme, kitap okuma ya da resim çizme ya da müzik dinleme konusu olsun herkesin kendi karakteri ve kişiliği vardır. Ve eğer bu son satıra kadar ulaşıp ne anlatmak istediğimi anladıysanız sizi TEBRİK EDİYORUM 🙂

1eylülx36
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
4. Hafta- Neler Yapmalı?
Sonraki
6. Hafta- Dijital Vatandaşlık

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.