in

Balinaların Gerçek Yüzü

Balinalar en büyük memeli canlılardır. Denizdeki birçok balık için korkulu rüyalardır. Fakat bazı küçük balıklar için de yaşam olanağıdır dişlerinin arasında kalan besinleri yemelerine izin vermesiyle. Üstündeki su çıkarma deliğiyle denizin dengesini sağlayan canlılardır. Heybetli gövdelerine rağmen bir o kadar da insancıl zararsız hayvanlardır. İnsanların acımasızlıklarına çoğu zaman kurban giden masum varlıklardır. Fakat aslında balinalarla ilgili bilmediğimiz bir şey var ki o da şu:

https://www.google.com/amp/s/www.milliyet.com.tr/amp/pembenar/toplu-intihar-63-balina-karaya-vurdu-1179367

Bir araştırma sonucunda ne zaman dünyada büyük üzücü bir olay yaşansa ya da kötü olaylar peşpeşe gelse balinaların toplu ölümler gerçekleştirdiği görülmüş. En küçük veya en  büyük frekansta ki sesleri bile algılayabilen balinaların belki de bu frekansları duydukları düşünülüyor. Ve dünyanın bu haline çok üzülüp kendilerini kıyıya atıp intihar ediyorlar.

Dünya gün geçtikçe kötüye gidiyor. İnsanlar artık bir yerlerde açlıktan ölen insanların olduğunu bile bile patlayana kadar yemek yiyebiliyorlar, insanlar artık kendi çıkarlsrı için hiç gözünü kırpmadan adam öldürebiliyorlar, insanlar artık hayatın gereksiz koşuşturmasından asıl yapmaları gereken şeylere yönelemiyorlar, insanlar artık eğlencelerinden; keyiflerinden gereksinimlerine zaman ayıramıyorlar, insanlar artık yoğun işlerinden burunlarını kaldırıp hasta olan babasına, annesine bakamıyorlar… Aslında balinaların dünyaya bu çerçeveden baktığımızda intihar etmeleri normal kaçıyor.

Aslında ortada bir gariplik varsa o da şu ki bunu balinaların sorun etmesi. Tüm bunları insanlar yaşarken, düzeltmek için sorunlarını bulup çözüm yönünde adımlar atmaları gerekirken balinalar bizim yerimize bunu dert etmiş, çözemediklerinden de kendilerini intihara sürüklemişler.

Bizi bizden daha çok düşünen bu hayvanlara maalesef ki gerektiği gibi davranmıyoruz. Sırf yağı çok para ediyor diye denizin dengesini sağlayan bu hayvanları avlıyoruz. Postunda güzel kıyafetlerimiz olsun diye birileri için  yaşama kaynağı olan bu varlıkları yok sayıyoruz.

ALLAH AŞKINA, BİZ İNSANLAR NE YAPIYORUZ???

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın
  1. İnsanlar yoğunluktan annelerine babalarına zaman ayıramıyorlar diye balinalar intihar ediyor. Duyduğum en mantıklı sebep bu.
    Sen yazı yazma ya. Bırak başkaları yazsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.