Aslında Mutlu Olmak, Sandığımızdan da Kolay…

Aslında Mutlu Olmak, Sandığımızdan da Kolay...

Yeni benliğimize: merhaba 

Her yaşadığımız olaylar sonucunda yeni birisine dönüşüyoruz. Bazen bu dönüştüğümüz kişilerde kendimizi güçsüz, bıkkın ve yorgun hissetsek bile çoğu zaman her yeni kazanılan benliğimiz; kendimizi çok daha iyi hissettiriyor. Nitekim zamanında yaptığımız hatalara tekrar düşmüyor, bizi üzen olayların ardından daha hızlı ayağa kalkıyoruz. 

Yeni benliğin seni güçlü hissettiriyor.

Belki  de en güzeli bu: bizi zamanında yıkan şeylerle artık nasıl başa çıkabileceğimizi biliyoruz. 

Mesela, asla atlatamıcam bu sorunu dediğim de bir şekilde atlattığımı fark ediyorum ya da eskisi gibi mutlu olamıcam dediğimde çok daha mutlu olduğum anı hatırlıyorum… Demem o ki dostlarım; Eskiye nazaran her şeyin daha iyi olacağına  inandırmalısın kendini!
Keşkelerimizle; bitirdik kendimizi…

Her birimizin ağzında şu söz vardır illaki: ‘şimdiki aklım olsaydı zamanında bunu yapmazdım’. Şimdiki aklının oluşabilmesi için de zamanında yaptığın deneyim ve tecrübelerin olması gerekirdi. Bunu hepimiz biliriz fakat asıl mesele ‘keşke böyle olmasaydı’ diye kendimizi yiyip bitirdiğimiz anlar…

Sana hak etmediğin tutumu sergileyen arkadaşına karşı düşüncen:  ‘keşke onu tanımasaydım’ ya da seni aldatan sevgiline karşı düşüncen : ‘keşke onu hiç sevmeseydim’ ya da kendinle çeliştiğin senin yüzünden oluşan olumsuz bir olay karşısındaki düşüncen: ‘ her şey benim yüzümden’ olabilir.

Fakat en nihayetinde sen öyle ya da böyle bunu yaptın ve o an mutluydun, o ana odaklandın. Sonucunu asla bilmeden düşündün, yaşadın ve yaptın. 

Sonuç olarak; kendi kendinize söylenmenin, kendinizi yıpratmanın veya birilerini suçlamanın hiçbir faydası olmayacaktır. 

Zira bazen tek yapabileceğiniz şeyin öfkenizi içine atmak ya da sizi üzenlerle yüzleşmek olduğunu düşünseniz bile üçüncü bir seçeneğin daha olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Çünkü sadece bunu yaptığınızda öfkeniz dinebilir ve kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz: sadece akışına bırakın! 

Bazen tek yapmanız gereken şeydir her şeyi akışına bırakmak. 

Çünkü tek yapmanız gerekenin akışına bıraktığını anladığınızda kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Zira ancak bunu yapabildiğinizde her şeye olan öfkeniz dinecek ve her şeyi geride bırakarak hayatınıza mutlu bir şekilde devam edebileceksiniz.

Ve unutmayın dostlarım; yaşadığımız mutlulukların ne kadar kalıcı olmasını beklesek bile; çoğu zaman anlıktır. 

Nitekim, her şey geçicidir,  yaşadığınız acıların sürekli olacağını düşünseniz bile… 

Dolunayim
Hayal kurmaktan çekinir, korkarım çünkü her hayal kurduğumda tam tersi olur mutlaka yani anlayacağınız hayallerimde mutluyum lafı pek bana göre değil. Çoğu zaman kötüyü düşünürüm çünkü iyiyi düşünüp iyi olmadığında üzülmektense önce kendimi kötü olana alıştırırım. Çok kötü geçen bir günümün sonunda başımı yastığa koyup şükredecek bir şeyler bulurum daima böylece mutlu yatıp mutlu uyanırım her sabaha ...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Benliğin Ötesinde
Sonraki
Alkol Sonrası Güne Zinde Başlamak İçin Önerilen 15 Besin
Alkol Sonrası Güne Zinde Başlamak İçin Önerilen 15 Besin

Alkol Sonrası Güne Zinde Başlamak İçin Önerilen 15 Besin

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.