AŞIK OLMAK

                           

   Her şeyden önce aşık olmak çok güzel bir his bence. İlişki bittikten sonraki kısım bile bunun bir parçası. Tabii ki her ilişki bitecek diye bir kaide yok ama bu bir istisnadır. İstisnalarda kaideyi bozmaz.

   Benim aşka olan bakış açım şu şekilde:

  Öncelikle şunu belirtiyim sürekli sevgili yapan insanların bir aşk yaşadığını düşünmüyorum. Ben gerçek aşktan bahsediyorum. Bu yaptıkları şeyin kendilerini kandırmaktan başka bir şey olmadığı kanaatindeyim. Aşık olmayı ben şu şekilde yorumluyorum. Sevgi ve saygı içerisinde kişilerin kendilerinden fedakârlık ederek karşı tarafı onunla birlikte olduğuna dair mutlu olduğunu düşünmesi olarak yorumluyorum kendimce.

   Fedakârlıktan kastım karakterinden taviz vermek değil elbette. Karakterinden taviz vermek bir yalancılıktır. Bu da ilişkiyi zedelemeye sebep verir. Bir ilişkide dürüstlük çok önemlidir. Yalan dolan olmaması gerekir iki taraftada. Verilmesi gereken ufak fedakârlıklar karşı taraftakini mutlu etmeye dayanmalıdır.

   Aşk gibi yüce bir duyguyu anlatmak için kelimeler yetmez. Kişiden kişiye göre değişebilir aşkın yorumlanması. Sevmek ile ilgili yazdığım yazıda aşkın çok karmaşık bir şey olmasından bahsetmiştim. Ben sadece o karmaşıklığı oluşturan şeylerden birini yazarak büyük pastayı anlatma çalıştım kendime göre.

   Aşk benim için hep kutsal ve karmaşık bir konu olarak kalacaktır. O kutsal şeyi yaşayacağım zamana da buradan sesleniyorum. Anın tadını çıkar ve karşındaki insanın değerini bil. Mutlu olmaya devam et.

MUHAMMET ALİ KARABAĞ
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sokak Köpeklerini Ne İle Beslememeliyiz?

Sokak Köpeklerini Ne İle Beslememeliyiz?

Sonraki
Sokrates'in Savunması Analizi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.