Apple, MacBook’un Üretimini Bitirdi: Piyasadan Çekiyor

Apple, MacBook’un üretimini Bitirdi: Piyasadan Çekiyor

Teknoloji devi Apple, MacBook bilgisayarı 2006’da piyasaya sürmüştü. Zamanla çok sevilen ve popülerleşen ürünün, 2012’de üretimine son verilmişti. Şirket, ilk kez 2015’te tanıttığı 12 inçlik bilgisayar MacBook ile bu modeli tekrar hayata döndürmeye karar verdi. Böylece MacBook, Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en hafif ve en ince bilgisayar oldu ve tasarımı açısından da eski MacBook’tan farklıydı. Ancak ilk çıktığı zaman ilgi gören bilgisayara, piyasaya sürüldükten sonra güncellemeler yapıldıysa da model iki senedir şirket tarafından ikinci plana atılıyordu. Önceki gün de Apple bir açıklama yaparak MacBook’un üretimine son verip ürünü gözden çıkardığını resmen duyurdu. 

Apple, MacBook’un üretimini Bitirdi: Piyasadan Çekiyor

MacBook Air’ın Fiyatını Düşürdü

Apple, MacBook Air ve MacBook Pro için yeni güncellemelerin yapılacağını belirtirken, üretimine son vereceği Macbook’u satıştan çıkaracağını açıkladı. Ayrıca, şirket MacBook Air’in eski sürümlerini de satıştan çekecek. MacBook’un piyasadan çekileceği haberiyle birlikte Apple, Air’ın da fiyatını düşürdü. Ayrıca, MacBook’un satıştan çekilmesiyle MacBook Air artık Apple’ın en ince ve hafif bilgisayarı oldu.

Önerilen İçerik: Apple’ın İlk Bilgisayarı 43 Yıl Sonra Rekor Fiyata Satıldı

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sağlıklı ve Uzun Yaşamak mı Sağlıksız ve Dolu Yaşamak mı?

Sağlıklı ve Uzun Yaşamak mı Sağlıksız ve Dolu Yaşamak mı?

Sonraki
Erkekler mi Daha Çok Aldatır, Yoksa Kadınlar mı?
Erkekler Mi Daha Çok Aldatır, Yoksa Kadınlar Mı?

Erkekler mi Daha Çok Aldatır, Yoksa Kadınlar mı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.