Antidepresan Kullanan Biri Olmak

Öncelikle belirtmeliyim ki yazdığım her şey kendi deneyimlerimdir. Tıbbi hiçbir bilgilendirme yoktur. 

Hayatımın çıkmaza girdiğini düşündüğüm bir dönem oldu. Sevgilimden ayrıldım. Yeni bir şehre taşındım. Sınavlarım çok kötü geliyordu. Yani nerden tutsam orası elimde kalıyordu. Başa çıkamam gibi geldi. Hastaneye gittim ve doktor kontrolünde ilaç kullanmaya başladım. 

Ne kadar doğru bir karar aldım bilmiyorum. Başlamış bulundum. İlk beş gün sorun yok gibiydi. Sonra duygu karmaşalarım başladı. Ben sigara kullanan biriyim. Sigara içerken başım dönüyordu bu arada etkiliyor mu bilmiyorum. Duygu karmaşası beni çok etkiledi. Evet kaygı seviyemi düşürdü ama geriye kalan hissizlik kötüydü. Duygusuz olmak iyi gelir zannetmiştim ama duyguları hissetmeyi isteyen ve duyguları hissettikçe büyüdüğüme inandığım için beni kötü etkilemeye başladı. Hissizlik çok kötüymüş. Mutluluğu dahi hissedememek beni yoruyormuş. Uzun süreli kullanmadıkça bir şeyleri anlamam zormuş ama 1 ayı geçkin süredir kullanıyorum ve olması gereken şeyler dışında her şey yaşandı. Beni yordu.

Bazı ters etkileri oldu. Azaltarak bırakma kararı aldım. Velhasıl bana iyi gelmesi gereken şey daha da ters etki yaptı. Tabiki de herkese etkisi farklıdır ama bana iyi gelmedi. Garip bir deneyimdi ama başa gelen çekilir mi demek doğru olur bilmiyorum. Farklı yollarla rahatlamanın yollarını bulurum umarım.

🙂

yazar

Yazar: Moon

Söylemek istediğim çok şey var,susmak istemiyorum

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.