AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETİNDEKİ KORKUNÇ, AÇIMASIZ ÇETE; MS-13

MS-13 çetesi  veya Mara Salvatrucha, 1970 ve 1980’lerde Kaliforniya’nın Los Angeles şehrinde ortaya çıkan uluslararası bir suç çetesidir. Bu çete Salvador göçmenlerini Los Angeles bölgesindeki diğer çetelerden korumak için kuruldu. Çete zamanla daha geleneksel bir suç örgütüne dönüştü.

Öncelikle size biraz el Salvador ülkeden bahseydim. Bu şehir şuan da suç konusundan dünyada 1. sıraya gelmiş, her türlü sucun ve pisliğin bulunduğu acımasız bir ülkedir. Şu anda bile İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan kişilerin %70’i el Salvador’dandır.Ve aynı zamanda Türkiye’nin 50 sene ülkeye giriş yasağı olduğu tek ülkedir. 1930 yılında sosyal düzeyinin bozulmasından korkan o dönemin ırkçı yöneticisi ülkeye, Suriye, Filistin ve Lübnan’ın girişimde tamamen yasaklanmıştır. Ülkede  12yıl süren iç savaştan dolayı o zamanlar Amerika büyük göç almış, işte MS-13 çenteside buradan çıkıyor. 

Çeteyi tanımanız için en belirgin özellik dövmeleridir yüzlerine kadar bile yapılan her bir dövme yaşadıkları olaylarla bağlantılıdır.13 saniye dövme kuralları da vardır. Karşılarına çıkan kim olursa olsun 13 saniye dövme kuralı uygulanıyor. MS-13 genellikle zalimliği ve 18. Cadde Çetesi ile rekabeti ile tanımlanmaktadır.

MS-13 çetesinden 16 yaşındaki kıza infaz!

Forum USA Haber – Baltimore İlçe polisi, beş şüphelinin 16 yaşındaki Gabriela Alejandra Gonzalez Ardon’un Loch Raven Rezervuarı’na gelmesi için tuzak kurduklarını ve rakip bir çeteyle olan olası ilişkisi nedeniyle onu öldürdüğünü söyledi.

Bunları okurken düşündüğüm tek şey; ne kadar kötü olursa olsun kadına, kıza, mazluma asla suçu olmadan, suçu olsa bile durup dururken böyle bir şey yapmayacak, bu kadar acımasız olmayacak ülkem insanları için bir yandan şükrediyorum. Ama tabiki de bu söylediğim bütün kötülükleri yapan kişiler bizde de var şahsen onlarla şu güzelim ülkeyi paylaştığım için utanıyorum. Yabancılarla çok iletişim kurduğum için söylüyorum kızlar buraya gelmeye çekiniyor ve onlara söyleyecek pek bir şeyim olmuyor susuyorum.

Tüm bunlar olurken güzellikleri de yok sayamam, bazı kanı bozuklar yüzünden… 

ileyn-games
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hüzünlü olan sonbahar değildi bizdik
Sonraki
Gün Batımı Karşısında İnsanlık

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.