in

Albayrak: Destek programlarımızla tüm vatandaşlarımızı koruduk ama çöpten yiyen var, nasıl?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaklaşık 5.5 milyon aileye 1.000 liret nakit yardım sağlandığını belirten Berat Albayrak, paketin toplam miktarının 252 milyar lire ulaştığını söyledi.

37 MİLYARIN BİREYSEL İHTİYAÇLARINA DESTEK

Alınan tedbirler sayesinde yaklaşık 5.5 milyon aileye 1.000 liret nakit yardım sağlandı. Bonus ve kısaltma gibi yaklaşık 66 milyar Türk lirası ödemeler ertelendi.

Yaklaşık 4 milyon çalışan için işletmelere kısa süreli çalışma ödeneği yardımı sağlandı. Geliri 5.000 litreden az olan 6 milyondan fazla vatandaş 37 milyar lire bireysel destek aldı.

Türk lirasında yaklaşık 25 milyar dolarlık destek fonu 1,1 milyon işleme ulaştı. 180.000.933 şirkete toplam 145.6 milyar lire sürekli finansman sağlanmıştır.

Bu tedbirler sorun çözabilecek mi ?Hükümetten gelen tüm bu açıklamalara rağmen, birçok sorun varÇorum’da dört gün önce çekilen, bir annenin çöplükte yiyecek aradığı fotoğrafı paylaştı. Yarkadaş fotoğrafa için, Bu bir iktidarın utanç fotoğrafıdır

Eskiden de fakirlik vardı!.. Ama biz ne çöpten yiyecek,giyecek arayanı gördük ne de “Artık yemek alırız hanım”diyene rastladık.!

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.