in

AKP’li: Deprem vergileri depreme gidecek diye bir şey yok!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun deprem vergilerinin ne yapıldığına dair sorusuna yanıt veren AKP’li Naci Bostancı, “Deprem vergileri adı altında bunlar toplanacak ve depreme gönderilecek gibi bir düzenleme söz konusu değildir” dedi o zaman toplanan paralar nerede ?

İlk “Tedbir deprem öncesi alınmalı”

Afet sonrası yapılan çalışmalara da değinen Nusret Suna, İstanbul’da olası bir deprem durumunda Elazığ’da yapılan çalışmaların kat ve kat fazlasının yapılması gerektiğine işaret ediyor. “Bunun için deprem olmadan önce riski yönetmemiz lazım” diyen Suna şöyle devam ediyor: “Şubat 2019’da İstanbul Kartal’da bir bina çökmüş, Bakan Kurum üç ay içinde riskli binaların envanterinin çıkarılacağını söylemişti. Bundan dört ay önce İstanbul’da olan depremde de aynı şey söylendi. Bu konuda hangi çalışmaları yaptılar? Riskli yapı envanterinin bir an önce çıkarılması lazım.”

Türkiye’nin iki büyük fay hattı üzerinde yer aldığına vurgu yapan uzmanlar, deprem öncesi alınması gereken tedbirlere kaynak aktarılması gerektiğine dikkat çekiyor.

Kılıçdar oğlu deprem vergileri nerede oluduğu sordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Deprem vergilerine ne oldu?” sorusuna yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, “Deprem vergileri adı altında bunlar toplanacak ve depreme gönderilecek gibi bir düzenleme söz konusu değildir” dedi

AKP’li Bostancı cevap verdi

Bostancı, şu ifadeleri kullandı :

“Bütçe Kanunu’nu bilenler, herhangi bir isim altında vergi topluyoruz diye bir düzenlemenin olamayacağını bilir. Kanunun ilgili maddesi hususi bir biçimde bu tür vergilerin toplanamayacağını ifade ediyor. Bütçede paralar toplanır, ihtiyaca göre de harcanır. Dolayısıyla deprem vergileri adı altında bunlar toplanacak ve depreme gönderilecek gibi bir düzenleme söz konusu değildir. Zaten bu, bütçenin mantığına aykırıdır. Ülkemiz deprem kuşağında olması nedeniyle bütçeden çok ciddi biçimde bir kaynak çeşitli destekler biçiminde yapılan hazırlıklar için harcanmaktadır.”

Şimdi twitter da tepkiler gildi

Suna varul şöyle yazdı :

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı: “Deprem vergisi adı altında toplanan para depreme gönderilecek şeklinde bir düzenleme yok, ihtiyaca göre harcanır.” Saray yapılır Mercedes alınır Deprem olunca “Ölenler şehit” denilir Deprem paralarını soranlara da terörist denilir Konu kapanır…

https://halkhaykirisi.blogspot.com/2020/06/akpli-deprem-vergileri-depreme-gidecek.html

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.