Akita Yavru Köpek Eğitimi!

Akita cinsinin bir diğer adı da Japon Bekçi Köpeğidir. Görünümü ile herkesin ilgisini kendine çeken bu köpekler çok enerjik olduğundan sürekli bir egzersize ihtiyaç duyar. Yüksek koruma içgüdüsüne sahip olan bu canlılar diğer köpeklerle pek anlaşamamaktadır. Akita eğitiminde zaman çok önemlidir. Erken alınacak eğitim ile tüm sorunları halledebilir, dostunuz ile sağlıklı zaman geçirebilirsiniz. Eğitim esnasında Akita cinsi köpeklere karşı kibar ve sıcakkanlı bir yaklaşım sergilenmelidir. Sabırlı ve negatif duygulardan uzak şekilde eğitim verilmelidir.

Akita Hangi Eğitimleri Alabilir?

Eğitimler sırasıyla;

Yavru Akita Tuvalet Eğitimi

 Titiz kirlenmeyi sevmeyen ve bu durumlarda huysuzluk yapan bir tür olmaları sebebi ile Akita tuvalet eğitimi kolaylıkla verilebilir. Doğru yöntemler ile eğitim verildiği takdirde kısa süre içerisinde tuvalet alışkanlığını edinen bir köpek cinsidir. Tuvalet alışkanlığı 2 ye ayrılmaktadır; bunlardan birincisi Evde Yavru Akita Tuvalet Eğitimidir. Evde eğitimde tuvaletini rahatsız olmadan yapabileceği bir alan verilmelidir. Ödüllendirme yöntemi ile tekrarlayarak Akita tuvalet alışkanlığı edinmesi sağlanabilir. Bir diğer seçenek Dışarıda Akita Tuvalet Eğitimidir. Bu eğitimde köpeğiniz gün içerisinde uyandıktan ve yemeklerden sonra dışarıya çıkartıp tuvaletini yapması sağlanır ve ev ortamında tuvaletini tutmayı öğrenir. Bu eğitim yaklaşık 1 ay sürmektedir.

 Yavru Akita İtaat Eğitimi

Akita cinsi köpekler oldukça çabuk sıkıldıkları için sıkı kurallar ile uzun süre verilen Akita İtaat Eğitimi ni kavrayamaz. Bu nedenle Akita Temel İtaat Eğitimi verilirken pozitif bir yaklaşım sergilenmelidir. Baskıcı bir tutum izlenmeden ödül sistemine dayalı bir eğitim verilmelidir. Her gün düzenli olarak süresini kısıtlayarak temel itaat eğitimi verilmelidir. Otur, yat, aferin, hayır, gel, bekle gibi komutlar temel itaat eğitimi kapsamında verilir. Tasmalı ve serbest şekilde Akita cinsi köpeklerin verilen komutları uygulamaları sabırla verilen eğitim sonucu sağlanabilir. Akita İleri İtaat Eğitiminin tek farkı öğretilen komutları tasmasız yerine getirmesidir.

Yavru Akita Sosyalleşme Eğitimi

Köpeğinizin ev içerisinde nasıl davranacağını, kurallara nasıl uyum sağlayacağını ve beraber nasıl yaşayacağınızı anlamasını sağladığı eğitim Akita Soyalleşme Eğitimidir. Bu eğitim sayesinde yavrunuz ile beraber yaşam kalitenizi arttırırsınız. Sosyalleşirken diğer insanlara ve diğer köpeklere karşı hareketleri bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Ancak sosyalleşme eğitimi ile Akita cinsi köpeklerin daha sakin olmaları, tehlike oluşmadığı halde yabancılara karşı saldırgan bir tutum izlememeleri, ağlama, havlama, saldırma gibi durumların ortadan kalkması beklenir.. Sosyalleşme eğitimi süresi 1 aydır. Verilecek en erken sürede uzmana başvurmak sizin için en doğru karar olacaktır.

https://muratgungork9.com/akita-cinsi-egitimi-kopek-irki-ozellikleri-bakimi-ve-karakteri/

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.