Abra Kadabra “Söyler Yaratırım”

Filmlerde, sihirbazlık gösterilerinde öylesine söylendiğini düşündüğümüz bu sözcük aslında öylesine söylenmiş bir sözcük değil. Ben bu sözcüğün öylesine bir sözcük olmadığını üniversitede Kuantum Olumlama kitabını okuduğumda anlamıştım. Bu ilginç kelimenin Aramice bir kelime olup “söylediğim gibi yaratırım” anlamına geldiğini biliyor muydunuz?

Sözcük ilk olarak Roma imparatoru Carcalla’nın doktorunun bir şiirinde geçtiği biliniyor. İmparator’un rahatsızlığı üzerine boynuna bu sözcüğü asması gerektiğini söylüyor.

Kebalistlerin büyü sözü olarak bildiği bu sözcüğün çeşitli hastalıklara iyi geldiğine inanılırdı. Bir kağıdın üzerine yazılıp hastanın boynuna asılmaktaydı.

Bu sihirli sözcüğün Kuantum Olumlama kitabında geçmesinin sebebini düşünecek olursak Kuantum Olumlama istemek ve istemekte ısrarcı olmaktır.

İnsanız ve konuşuyoruz bazen gerekli, bazen gereksiz öylesine dolu veya boş konuşuyoruz. Fakat konuştuklarımız, kurduğumuz cümlelerin hayatımızı ne kadar etkilediğinden bihaberiz. Konuştuklarımız beyin tarafindan bilinçaltında kaydedilir ve hiç beklemediğimiz kadar hayatımızı etkiler. Özellikle cümlelerimize ” Ben” diye başladığımızda arkasından ne söylediğimize çok dikkat etmemiz gerekir çünkü içimizdeki güç ayağa kalkarak emret diyecektir. İşte bu noktada “Abra Kadabra” öylesine söylenmiş bir sözcük değil diyoruz. Hayatımızı değiştiren şey aslında söylediklerimiz. Bunu inkar etsek de, var olan durum, bilinçaltında yatan düşünceyi doğrular. Hayatımızı gözden geçirdiğimizde bunu farkedeceğimizden eminim. Konuşmalarımızı biraz olsun değiştirebilirsek hayatımızda olumlu gelişmeler olacaktır. Kuantum Olumlama sayesinde de hayatımıza yön verebiliriz.

Şeyma Kayacı
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kitap Okumanın Faydaları
Sonraki
Kalbim❤️

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.