in

5 Dakinanın Öyküsü

Çok sevdiğim, kendi yazdığım, adını dahi unuttuğum bir öyküm vardı.  Küçük sarı bir topun öyküsü. Yağmurlu bir günde başlıyordu herşey. O anı iyi hatırlıyorum. Üst kattaki resim atölyemin camından dışarıyı seyredip o an beni düşünen, tanımadığım hayali sevgilimi düşünüyordum. Elimdeki iri kahve fincanından yükselen duman camı buğulandırıyordu. Arada camdaki buğuyu silerek boşluğa bakıyordum ki kendi halinde zıp zıp zıplayan küçük sarı topa odaklandım ve kendi içimde bir yolculuk başlattım.O yağmurda bu dinamik de nedir diye kendime seslendim.  O an minik sarı top benden daha özgürdü. Yerinde olmak istedim. O yağmurun, rüzgarın, gökgürültüsünün altında umarsızca zıp zıp zıplıyordu.  

5 Dakinanın Öyküsü

Atölyemin, kahvenin buharı ile buğulanmış camını silerek onu gözden kaçırmamaya çalışıyordum. Bu minik topu harekete geçiren ne diye düşünürken, diğer çılgın kahramanı gördüm. Sarı bir kedi, yağmurla dolmuş mama kabının civarında, şartlara rağmen mutlu mesut oynuyordu. Küçük sarı topun o an benden daha özgür olduğunu düşünürken, kedinin patilerinde yuvarlanarak zıpladığını fark ettim. O an yaşadığım garip şeyi tarif edemiyorum.Şaşkınlık ile hayal kırıklığı arası bir yerdi. Zaman hem genişledi hem daraldı. O an minik top ile uçup kaçarken, sarı kedinin patileri ile kahve fincanıma geri döndüm. Küçük sarı topun bana sunduğu anlık iyileştirme etkeni buhar oldu sanki. Mevzu yanlızca ne düşündürdüğü, yada ne yaptığı ile sınırlı değildi..Daha derin birşey hissettim. Neye izin verdiği önemliydi benim için.Hiç aklımda olmayan kapılarımı aralamış gibiydi. Küçük bir yolculuk yapmıştım ve her yolculuk, kendi çizgileri içinde başka bir yolculuk gizler sonucuna varmıştım. Kahvemi ve hayali sevgilimi daha da çok sevmem de an meselesiydi.. Orhan Veli nin büyük lafı o an beni anlatıyordu ; Beni bu güzel havalar mahvetti. 

yazar

Yazar: Handan Günaydın

🦋Görsel sanatlar öğretmeni ~öğrenme meraklısı~ kitap sevdalısı~ insan psikolojisine meraklı ve hayran~enerjisine sahip çıkan~kendisiyle barışık~seven sevilen ~ruh duygu davranış huy estetiğin önemseyen. 💕
kedileri olan evli ve bir çocuk sahibi üretmeye ve faydalı olmaya aşık biriyim. 🎱

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.