in

4 gazeteci saldırıya uğradı, 1 gazeteci tutuklandı

4 gazeteci saldırıya uğradı, 1 gazeteci tutuklandı

Yarkadaş: “İktidar Mayıs ayında, gazetecilere yönelik baskılarına devam etti. Gazeteciler Mayıs ayında da nefes almakta zorlandı.

“İktidar Mayıs ayında, gazetecilere yönelik baskılarına devam etti. Gazeteciler Mayıs ayında da nefes almakta zorlandı.”

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, medyaya yönelik baskıların Mayıs ayında da hız kesmeden sürdüğünü söyledi.

Medyada yaşanan hak ihlallerimi her ay rapor haline getiren CHP 26. Dönem Milletvekili – Gazeteci Barış Yarkadaş, Mayıs ayına ilişkin verileri de kamuoyuyla paylaştı.

GEZİ’YE İTHAF ETTİ

Raporunu Gezi Direnişi’ne katılan milyonlarca insan ile Gezi’de hayatını ve gözünü kaybeden tüm yurttaşlara ithaf ettiğini belirten Yarkadaş, “Onlar, özgür bir medya için ağır bir bedel ödediler. Eğer bugün hala konuşabiliyor ve yazabiliyorsak, onların ödediği ağır bedelin bunda çok büyük bir katkısı var” ifadesini kullandı.

BASKILAR SÜRÜYOR”

İktidarın, 2013 yılının Mayıs ayında başlayan Gezi Direnişi’nin ardından medyaya yönelik baskılarını daha da artırdığını belirten Yarkadaş, “İktidar, 2013’ten 2020’ye uzanan zaman diliminde gazetecilere nefes aldırmamaya çalıştı” ifadesini kullandı.

Cezaevlerinde halen 100’e yakın gazetecinin bulunduğuna da dikkat çeken Yarkadaş, iktidarın son dönemde TV’lere yönelik baskıyı artırdığını da dile getirdi.

“HALK TV’DEN KRT’YE..”

Yarkadaş, “HALK TV, TELE 1, KRT, TV 5 ve FOX, iktidarın kılıcı RTÜK tarafından yakın takibe alınmış durumda. Bu kanalları ekonomik açıdan çökertmek ve susturmak istiyorlar” dedi.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.