2020 Volkswagen Passat Çarpışma Testinde Rezil Oldu!

2020 Volkswagen Passat Çarpışma Testi

Günlük internet turum sırasında her zaman olduğu gibi biraz arabalara bakayım dedim. Zaten fiyatlar alıp başını gitmişken yapabileceğimiz tek şey ekrandan öyle arabalara bakmak değil mi? Neyse bu araç turum sırasında onun burası şunun şurası diye her modeli acımasızca eleştiriyordum. Nasılsa param hiçbirine yetmiyor. Sınırsız eleştirebilirdim. Tam o sıra kaderin bir cilvesi karşıma Volkswagen Passat çarpışma testi çıktı. Ve önceki modellere rahmet okuttu. Sıfır modelleri 600-700 bin civarı satılan bir araç gözlerimin önünde deyim yerindeyse patates oldu. Aman aman dostlar.

Amel Defterinizin “Tok” Bir Sesle Kapanmasını İster Misiniz?

Bu araç ülkemizde üst klasman araç mantığıyla satılıyor. Bu testten sonra halen daha bu araç övülürse söylenecek söz yok. Şayet öldüğünüzde üstün(!) Alman teknolojisine sahip tabutun içinde üst klasman bir cesete dönüşmek isterseniz işte size 2020 model Volkswagen Passat. Tok bir sesle öbür tarafa gitmek için 2020’i Passat’ı kaçırmayın.

Tok kapı sesi diye diye başımızın etini yiyenler Volkswagen tarikati üyeleri korkmayın çıkın konuşun bir şeyler diyin. “Abii o araba kağıt yaa” diye gömdüğünüz Peugeot ve Renault modellerinden ne farkı var şimdi bu arabanın Allah bilir onlar bile bu kadar dağılmıyordur.

Tok kapı sesi goygoyu bi yana aracın airbagleri de evlere şenlik mankenin dili olsa ana avrat dümdüz gidecek. Test esnasındaki çarpmanın etkisi ile manken aya airbag yaya gidiyor. Perde airbag denen sürücünün solunda bulunan airbag ise çarpmadan bihaber takılıyor.

Volkswagen’e Sesleniş:

“Sayın Volkswagen yetkilleri, lütfen açar mısınız efendim airbagleri belki aldığınız paralarla canımızı korumak isterseniz.”

Türkiye’deki Araçlarda Böyle Mi?

Test Çin’de yapılıyor. Yani Volkswagen’in oraya gönderdiği yeni model bir Passat teste tabi tutuluyor. Bu görüntüleri izleyince acaba Türkiye’deki aynı marka modellerde bu kadar traş mı sorusu akıllara gelmiyor değil. Volkswagen’in daha evvel imza atmış olduğu skandalları düşününce böyle bir şey yapar mı? Yapar mı yapar yani. Araç Avrupa’daki testlerden başarı ile geçmiş. Çin’in şartları farklı vs. vs. bir sürü bahane üretenler olacaktır. Ama arkadaşlar video ortada, Avrupa’daki insan da Çin’deki insan değil mi?

Testin tam haline buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Cindeki piyasaya girebilmek icin bircok seyden feragat ediyor.teste tabi model 4 airbagli bir arac.airbag acilmamasi gibi bir durum degil.markalar her ulkenin tercihlerine gore arac uretebiliyor.hindistan icin uretilen araclarin hepsi manuel ve cogunda airbag yok…bir arastir…